کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت * معرفی رشته کارشناسی ارشد مدیریت 

کارشناسی ارشد مدیریت یکی از پرطرفدارترین رشته ها در کنکور کارشناسی ارشد است و گواه این مطلب، شرکت نزدیک به 40000 نفر درآزمون مجموعه کارشناسی ارشد مدیریت در سال گذشته است جذابیت های رشته مدیریت و گرایشهای متنوع آن توجه بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های دیگر را نیز به خود جلب کرده و باعث ایجاد رقابت شدید بین داوطلبان شده است. 

گرایشهای این رشته عبارتند از:


کارشناسی ارشد مدیریت مالی: فارغ التحصیلان مدیریت مالی قادر به اشتغال درحوزه مدیریت و معاونت امور مالی و حسابرسی شرکت های خصوصی ودولتی خواهند بود. 

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی : فارغ التحصیلان مدیریت بازرگانی قادر خواهند بود علاوه بر مدیریت سازمان ها، در امور بازرگانی و بازاریابی به فعالیت بپردازند. 

کارشناسی ارشد مدیریت دولتی : درگرایش مدیریت دولتی دانشجویان توانایی اداره موسسات دولتی و حتی خصوصی را کسب می کنند معمولاً حوزه های کاری این گرایش شامل «معاونت منابع انسانی کارگزینی و اصلاح ساختار سازمانی»می باشد. 

کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی : زمینه کاری مدیریت صنعتی، واحدهای صنعتی و تولید است و در حوزه های « کنترل کیفیت و مدیریت تولید» مشغول به کار خواهند شد. 

کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات: کسب مهارت در زمینه فناوری های اطلاعات و کاربردآن در امور مدیریت از اهداف این گرایش است. 

کارشناسی ارشد مدیریت کار آفرینی: یکی از گرایش های جدید مدیریت است که به بحث در مورد ایجاد و تأسیس واحدهای مختلف و اداره موسسات کوچک می پردازد. 

معرفیگرایش مدیریت بازرگانی 


هدف 

هدف رشته مدیریت بازرگانی عبارت است از آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی،افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوطبه هریک از این مسائل، ارزیابی راه حل های مختلف در مورد مسأله و تصمیم گیری واجرایت صمیمات متخذه. 


تاریخچه 

گرایش مدیریت بازرگانی از قدیمی ترین گرایش های مدیریت است که کار خود را در سال 1333 به موجب عقد قرار داد بین دانشگاه تهران و دانشگاه کالیفرنیای  جنوبی به منظور تربیت مدیران برای اداره سازمانهای دولتی و خصوصی،در دانشکده حقوق دانشگاه تهران با همکاری گروهی ازاساتید آمریکایی آغاز کرد. سپساین رشته در مقاطع و گرایش های مختلف و در دانشگاه های گوناگون کشور گسترش یافته وهمینک در غالب دانشگاههای دولتی، آزاد وپیام نور ارائه می گردد. گرایشهای مختلف کارشناسی ارشد 

این رشته دارای گرایش‌های مختلفی می باشد که عبارتند از: بازاریابی، بازاریابی بین الملل، مدیریت تحول، مالی، بیمه، بازرگانی بین الملل و ... واحدهای درسی در دانشگاه 

جمع تعداد واحدهای درسی این رشته 32 واحد بوده و 4 واحد از آن مربوط به پایان نامه می باشد. تمامی درسهای این گرایش دو واحدی بوده و دانشجو باید 14 درس دانشگاهی رابگذراند. ازمجموع درسهای این رشته 4 واحد درس مدیریت پیشرفته، 44 واحد تحلیل آماری و تحقیق در عملیات و مابقی آن دروس اختصاصی این رشته در زمینه آشنایی با تجارت و کسب و کار، مباحث استراتژیک سازمانی و مدیریت بازار می باشند. 


آینده شغلی 

فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث مربوط به بازار، مباحث تدوین استراتژی های سازمانی، شناخت مشتریان و نحوه ارتباط با آنها، شناخت فرایندهای فروش، بازاریابی وخدمات به مشتریان زمینه لازم جهت استخدام در واحدهای بازرگانی سازمانها را داشته ونسبت به سایر گرایش های مدیریت با توجه به نبود  رشته ای جایگزین از بازار کار مناسبی برخوردارند. ضمن اینکه دانشجویان این رشته با توجه به شناخت کافی از کسب و کار و نحوه ایجاد تجارت موفق شانس زیادی برای موفقیت در حیطه کارآفرینی و تشکیل کسب و کار جدید دارند. 

فارغ التحصیلان این رشته به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی،صنعتی ودولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالایسازمان عهده دار شوند.علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروز در موسسات بزرگ از اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند. 
معرفی گرایش مدیریت مالی: 

این رشته تا قبل ازسال 1381به عنوان یکی از گرایشهای مدیریت بازرگانی محسوب می شد ولی به لحاظ اهمیت جریانهای مالی سازمانها وتاثیر این جریانها بر روی موفقیت و سود آوری سازمانها و مباحث جدید سرمایه گذاری وغیره از سال 1381 به صورت یکی از رشته های کارشناسی ارشد مدیریت درآمد. گرایش‌های مختلف: 

این رشته در حال حاضر فاقد گرایش می باشد ولی امکان دارد که درآینده نزدیک به لحاظ تخصصی شدن مباحث آن دارای گرایش شود. 


واحدهای درسی در دانشگاه: 

جمع تعداد واحدهای درسی این رشته 32 واحد بوده و 4 واحد از آن مربوط به پایان نامه میباشد. تمامی درسهای این گرایش دو واحدی است. درسهای این رشته شامل تئوریهای مدیریت پیشرفته،روش تحقیق، بازارهای پولی و مالی، اقتصاد مدیریت، بررسی موارد خاص، مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته (1) و (2)، ریاضیات مالی، تجزیه و تحلیل صورتهای مالی،سازمانهای پولی و مالی، سیمنار در مدیریت مالی، مدیریت مالی پیشرفته و تحقیق در عملیات و غیره می باشد. 


آینده شغلی: 

فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث تئوری مدیریت مالی در حوزه های مختلفی همچون سرمایه گذاری وبانکداری و بیمه و مدیریت ریسک و مهندسی مالی(ارایه روشهای نوین مالی) تامین مالی و اعتباری و ... می تواند در پستهای مرتبط سازمانی ازجمله معاونت مالی (در مفهوم جدید آن ) و معاونت سرمایه گذاری و تامین مالی اعتبارات مالی دربانکها و ارزیابی اقتصادی پروژه ها و شرکتهای سرمایه گذاری و بورس اوراق بهادار وغیره مشغول بکار شوند. این رشته در حال حاضر دارای آینده شغلی بسیار مناسبی می باشد. امکان ادامه تحصیل در این رشته تا مقطع دکترا وجود دارد. 
معرفی گرایش مدیریت دولتی 

این گرایش از رشته مدیریت اولین بار در سال 1333 تحت عنوان علوم اداری در موسسه علوم اداری زیر نظردانشکده حقوق دانشگاه تهران با همکاری دانشگاه کالیفرنیای جنوبی برگزار شد. در حال حاضر این رشته در اکثر دانشگاه‌های کشور تحت عنوان مدیریت دولتی و با گرایش‌های مختلف در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می‌شود. 

هدف 

هدف رشته مدیریت عبارت است از: آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سازمانها، اداره هاو شرکتهای دولتی و خصوصی و نیز آشنایی دانشجویان با کاربرد روشهای علمی در مدیریت. 

نقش و توانایی 

فارغ التحصیلان میتوانند مشاغلی از قبیل کارشناس اداری، امور کارکنان، تشکیلات و روشها، طبقه بندی مشاغل، حقوق و دستمزد، برنامه ریزی پرسنلی و نظایر آن و قبول مسئولیت درسمت مدیران سطوح میانی و سرپرستی واحدهای اداری و خدماتی وزارتخانه ها وسازمانهای دولتی و شهرداری ها را عهده دار شوند. 

شرکت کنندگان دراین دوره افزون بر آشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت، با کاربردهای این رشته آشنا می شوند. 

ضرورت و اهمیت این دوره در آشنا سازی مدیران رده های گوناگون با نقش رشته مدیریت در سازمانها و موارد استفاده این دانش و همچنین تربیت نیروی متخصص بعنوان رابط میان مدیران و کارمندان اداری و فنی که معمولاً مسئولیت اجرایی و سرپرستی واحدها را عهده دار می شوند، می باشد. 

گرایشها 

این گرایش در سطح کارشناسی ارشد در 5 گرایش ساختاروتشکیلات و روش‌ها، مدیریت منابع انسانی، سیستم های اطلاعاتی مدیریت، تحول سازمانی و مدیریت مالی دولتی تدریس می شود. گرایش‌های مذکور در 20 واحد درسی مشترک بوده و تفاوت آنهادر 8 واحد درسی است. 

دانشگاه ها 

درحال حاضر دانشگاه‌ های تهران، تهران (واحد قم)، علامه طباطبایی، شهید بهشتی، شاهد، ولیعصر رفسنجان و زاهدان در سطح کارشناسی ارشد در این گرایش دانشجو پذیرش می‌کنند. همچنین دانشگاه پیام نور در واحدهای تهران، شیراز، رشت، دلیجان و گرمسار از طریق آزمون سراسری در این گرایش دانشجو می پذیرد. 

گرایش مدیریت دولتی در سطح دکترای تخصصی نیز دارای سه گرایش سیاستگذاری (خط‌مشی گذاری)،رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی می‌باشد. 

آینده شغلی : 

این رشته به دلیل برخورداری از گرایش‌ها و زیرمجموعه‌های گوناگون دارای بازار کار وسیع در بخش‌های دولتی و خصوصی می‌باشد. فارغ التحصیلان این رشته در زمینه‌های تشکیلات سازمانی، منابع انسانی، سیستم‌های اطلاعاتی و دیگر مباحث مطرح در مدیریت در سطوح کارشناسی و مدیریتی در بخش خصوصی و دولتی قادر به فعالیت می‌باشند، همچنین این فارغ التحصیلان بعنوان مشاور یا مجری درزمینه سیاست‌گذاری‌های بخش دولتی می‌توانند فعالیت کنند. 

معرفی گرایش مدیریت صنعتی 

هدف از رشته مدیریت صنعتی عبارت است از : 

آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کارخانه ها، موسسه ها و شرکتهای دولتی و خصوصی و نیزآشنایی دانشجویان با تئوریهای نوین مدیریت صنعتی 

نقش و توانایی : 

فارغ التحصیلان گرایش مدیریت صنعتی می توانند در قسمتهای مدیریت تولید، اداره حفاظت فنی و قسمت کنترل کیفیت کالا مشغول بکار شوند. ضمنا توانایی فعالیت در امور مربوط به مدیریت وکنترل پروژه را دارا می باشند. 

شرکت کنندگان دراین دوره ، علاوه بر آشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت صنعتی ، با زمینه های نوین مدیریت صنعتی و جایگاه آن در عرصه عمل آشنا خواهند شد.

معرفی گرایش مدیریت فناوری اطلاعات 

هدف از رشته مدیریت فناوری اطلاعات عبارت است از : تربیت کادر متخصص جهت ایجاد پایگاه اطلاعات درسازمان که به تصمیم گیری بهتر مدیران ارشد منتهی می شود . 

دانشگاه ها 

این گرایش از رشته مدیریت اولین بار در سال 1380 در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد. پس از آن دانشگاه تهران، الزهرا و تربیت مدرس و در سال 1384 دانشگاه شهید بهشتی نیز به جمع سایر دانشگاه های پذیرش کننده اضافه شد. در سال 1385 دانشگاه زاهدان دراین گرایش پذیرش نمود. در حال حاضر علاوه بر موارد فوق، این گرایش در دانشگاه پیام نور مرکز تهران و همچنین واحد بین الملل دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز دایر است.همچنین درچندین دانشگاه و موسسه نیز به صورت مجازی ارائه می گردد. 

واحدهای درسی در دانشگاه 

دروس پیش نیاز: (6واحد) شامل: کامپیوتر، آمار، روش تحقیق 

دروس اصلی (24 واحد) شامل: تئوری مدیریت پیشرفته،‌ مدیریت رفتارسازمانی پیشرفته، تحلیل آماری، سیستمهای اطلاعات مدیریت پیشرفته، مدیریت منابع اطلاعاتی، تحقیق در عملیات پیشرفته، تحلیل و طراحی سیستمهای ساختار یافته،‌ سیستمهای مدیریت بانک های اطلاعاتی،‌ سیستم های معین تصمیم گیری و خبره، فن آوری اطلاعات، و پایان نامه 


دروس تخصصی شامل 8 واحد با توجه به گرایش : 

گرایش نظام کیفیت فراگیر: مدیریت کیفیت فراگیر، مهندسی رویه های اجرایی و ابزارطراحی فرآیند ها، استانداردهای مدیریت کیفیت فراگیر، نقش فناوری اطلاعات در تحقق مدیریت فراگیر 

گرایش مدیریت منابع اطلاعاتی: کاربرد فناوری اطلاعات در سازمان، مهندسی نرم افزار به کمک کامپیوتر، روش شناسی ایجاد سیستمهای اطلاعاتی، موارد عملی سیستمهای اطلاعاتی 

گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته: سیستم های خبره، سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری،سیستم های اطلاعاتی استراتژیک، منطق فازی و هوش مصنوعی 

آینده شغلی 

فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث تئوری مدیریت و منابع انسانی، همچنین با فراگیری مباحث تخصصی وآشنایی با دروس کامپیوتر وIT، امکان برقراری ارتباط با سطوح عملیاتی و هدایت موسسات تولید کننده نرم افزار یا واحدهای نرم افزاری از سازمانهای بزرگ راخواهند داشت. متاسفانه به دلیل نبود تجربه فارغ التحصیلان این رشته در بازار کار، در عمل به امور کارشناسی در واحدهای تحلیل گری سیستمها یا پشتیبانی ازنرم افزارهای تولید شده گمارده می شوند و امور مدیریتی به آنها سپرده نمی شود. ازآنجا که گرایش نظام کیفیت فراگیر از این رشته دارای دروس تخصصی متفاوت می باشد لذا این دسته ازفارغ التحصیلان علاوه بر موارد فوق، شانس استخدام در واحدهای مدیریت کیفیت، سیستمها و روشها از سازمانها را نیز خواهند داشت. 

معرفی گرایش مدیریت کارآفرینی 

مدیریت کارآفرینی عبارت است از مجموعه ای از نظریه ها، فنون و روشهای هدایت اثربخش فعالیت های کارآفرینی. هدف از اجرای دوره کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی تأمین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز مدیریت فعالیت های کارآفرینی در بخش خصوصی دولت و بخش عمومی می باشد. 

شرکت کنندگان دراین دوره بهتر است دارای تجربه کار عملی در یکی از بخشهای خصوصی، عمومیو دولتی باشند. دانش آموختگان رشته کارآفرینی بعنوان مدرس، مدیران موسسات، پژوهشگران ومتخصصین مدیریت کارآفرینی با دانش و مهارت و نگرش کارآفرینی وارد عرصه های اقتصادی  اجتماعی کشور شده وبه تسریع روند توسعه پایدار ملی کمک نمایند. 

این رشته دارای 18واحد درس اصلی می باشد. (به پورتال ماهان مراجه نمایید).

 


پرسش های پاسخ داده شده
 • مسلم

  [ 1396/02/17 11:42:5 ]

  سلام میخوام ارشد مدیریت بازرگانی داخلی شرکت کنم کتاب میخوام باید چیکار کنم برا تهیه کتاب


  سلام روزتون بخیر

  به شماره 09109019035 در تلگرام با خانم زاده رحیم صحبت کنید الان در طرح تخفیف 50درصدی تا آخر هفته هستیم

 • شقايق زريابي طوسي

  [ 1396/02/12 18:15:5 ]

  باسلام من مدرك كارشناسي گرافيك دارم ميخواستم بدونم براي ارشد ميتونم حقوق بخونم؟


  با سلام و روزبخیر

  بله امکانش هست 
  برای تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد داوطبان میتونن توی تمامی رشته های تحت پوشش وزارت علوم تغییر رشته بدن
  تا آخر هفته توی طرح تخفیف 50درصدی هم هستیم
  برای اطلاعات بیشتر ازین طرح و تهیه کتابها و ثبت نام به شماره 09109019035 خانم زاده رحیم در تلگرام پیام بدین تا راهنمایی تون کنن.

 • سمیه

  [ 1396/02/11 15:17:16 ]

  سلام من لیسانس زبان انگلیسی دارم می خوام برای ارشد مدیریت بازرگانی(بازاریابی)بخونم میشه راهنماییم کنید.چه کلاسایی برم وچه کتابایی روبهتره بخونم


  با سلام و روز بخیر

  بله تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها امکان پذیر هستش.
  میدونید که ماهان توی رشته مدیریت نسبت به سایر موسسات بالاترین آمار قبولی و رتبه های برتر رو داره پس بهتون پیشنهاد میکنم که موسسه ماهان رو انتخاب بکنید
  ماهان کتاب آزمون مشاوره و کلاس های خوبی برای رشته مدیریت ارائه میکنه
  تا آخر هفته توی طرح تخفیف 50درصدی هم هستیم
  برای اطلاعات بیشتر ازین طرح و تهیه کتابها و ثبت نام به شماره 09109019035 خانم زاده رحیم در تلگرام پیام بدین تا راهنمایی تون کنن.

 • مهدي

  [ 1396/02/09 12:48:26 ]

  با سلام من ليسانس مهندسي فناوري اطلاعات دارم ميخواستم بدونم ميتونم براي ارشد مديريت مالي بخونم ؟


  با سلام و صبح بخیر

  بله امکان تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد وجود داره
  ما الان توی طرح تخفیف 50درصدی هم هستیم
  برای اطلاعات بیشتر ازین طرح به شماره 09109019035 خانم زاده رحیم در تلگرام پیام بدین تا راهنمایی تون کنن.

 • مهسا

  [ 1395/12/17 2:8:50 ]

  سلام من میخوام برای رشته مدیریت جهانگردی شرکت کنم.البته برنامه ریزیم برا سال بعده.آموزشگاهتون کلاس و جزوه داره برا این رشته تا خدمت برسم؟


  درود بر شما
  خیر متاسفانه ما برای رشته مدیریت جهانگردی هیچ گونه خدماتی نداریم با عرض پوش.
  پیروز سربلند باشید

 • سمیه

  [ 1395/11/29 12:44:18 ]

  سلام خسته نباشید من دانشجوی کلاسهای ان لاین موسسه ماهان هستم ، سرفصل کلاسهای مدیریت ریسک . مدیریت مالی و حسابداری مالی و صنعتی را از خدمتتون میخواستم.با تشکر


  با سلام

  با شماره 0218506 تماس بگیرین دوستان راهنمایی تون میکنن

 • روزبه

  [ 1395/11/28 22:8:18 ]

  سلام میخواستم بدونم آیا یک کتاب واحد وجود داره که ۳ درس اصلی رو برای کنکور داشته باشه و فقط همون رو خوند برای آمادگی کنکور برای رشته ی مدیریت گرایش استراتژی؟؟


  متاسفانه چنین کتابی در بازار وجود ندارد و برای هر دری باید منابع اصلی آن جداگانه تهیه شود. موفق باشین.

 • ساناز زارعی

  [ 1395/11/25 12:24:24 ]

  سلام خسته نباشید من کارشناسی مهندسی ای تی رو تموم کردم و میخوام واسه مدیریت ای تی بخونم ازونجایی که مدیریت کسب و کار هم گرایش ای تی داره و کارافرینی هم همچین گرایشی داره قبول شدن و رتبه خوب اوردن با ادامه دادن کودوم رشته ممکن هست؟و بهتره رو کودوم رشته وقت بزارم واسه ارشد بخونم؟


  فرقی نمی کنه. اینکه کدام ازاین گرایش ها رو بخونین بعد از آزمون در روز مصاحبه تعیین می کنین.  به هر کدام  یک از این گرایش ها بیشتر علاقه داشته باشین  ولی ترجیحا  گرایشی بخوینی که به مقطع ارشد بیشتر نزدیک باشه و فکر کنم کسب و کار گرایش آی تی خوب باشه. ولی برای قبولی در آزمون سراسری حتما باید رتبه دو رقمی بیارین تا دعوت به مصاحبه شین. موفق باشین.

 • امیر

  [ 1395/11/21 11:51:19 ]

  سلام مجموعه مدیریت در کارشناسی ارشد شامل چندین گرایش است. سوال؟ آیا با انتخاب این رشته باید حتما گرایش خاصی را انتخاب کنیم؟ یا آزمون برای همه گرایشها یکسان است؟ در صورت قبولی انتخاب رشته فقط از بین یک گرایش امکان پذیر است؟ یا بین همه گرایشهای مجموعه مدیریت؟


  سلام

  در آزمون 5درس ریاضی آمار زبان اقتصاد خرد و کلان تئوری مدیریت و مدیریت اسلامی برای همه گرایش ها یکسان می باشد و در هر گرایش دو درس تخصصی وجود دارد که باید کتناسب با ان گرایش مطالعه شود
  در صورت قبولی کلیه گرایش ها را می توان انتخاب رشته نمایید یعنی انتخاب رشته بین همه گرایش های مدیریت امکان پذیر است

 • امیر

  [ 1395/11/21 11:45:15 ]

  سلام علیکم بنده کارشناسی حسابداری خوندم. برای ارشد هم حسابداری انتخاب کردم. دروس تخصصی حسابداری ام خوبه و کلا روحیه ام با حساب و کتاب جوره، در حال حاضر هم مسئول امور مالی یک موسسه خصوصی کوچک هستم و درآمد ماهانه 2 میلیون تومانی دارم. و با توجه به اینکه 34 سال دارم امکان استخدامهای دولتی نیز دیگر برایم میسر نیست. از طرفی کلا روحیه ام کارمندی نیست و تمایل زیاد به ایجاد کسب و کارهای مولد دارم (البته مدیریت کار ، نه فنی کار). بطور خلاصه دنبال رشته ای هستم که توان کارآفرینی ام را تا حد چشم گیری افزایش بده. طبق بررسی های خودم گرایش کارآفرینی مناسبتر بود. و مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت مالی و مدیریت بازرگانی در الویتهای بعدی بودند؟ آیا بنظرتون اصلا تغییر رشته به این دلیل مناسب است؟ آیا فارغ التحصیلی در رشته های مدیریت توان کارآفرینی خیلی بیشتری نسبت به حسابداری دارند؟ اگر بخواهم مدیریت بزنم کدام گرایش مناسبتره و کدام زیرشاخه؟ جایی خواندم که در صورت تغییر رشته در آینده امکان هیات علمی شدن نیست! آیا این حرف درست است؟ اگر درسته منظور تفاوت کارشناسی با سطوح بعدی است یا ارشد با دکتری؟ با توجه به اینکه 1تا3 اسفند امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام وجود داره آیا تغییر رشته بدهم؟ اگر آره کدام گرایش را به ترتیب الویت توصیه میکنید؟ البته ناگفته نماند اگر حسابداری بخونم شاید بتونم روزانه قبول بشم چون دروس تخصصی نسبتا خوبه؟ (من اهل قم هستم و فقط به تهران و قم و شهرهای با 3 ساعت فاصله فکر میکنم)؟ اگر بخوام حسابداری رو ادامه بدم؟ می تونم تو دکترا مدیریتها رو انتخاب کنم؟ شانس قبولی ام چقدر متفاوت خواهد بود؟ ببخشید اگر سوالات زیاد و طولانی بود.


  سلام

  در آزمون 5درس ریاضی آمار زبان اقتصاد خرد و کلان تئوری مدیریت و مدیریت اسلامی برای همه گرایش ها یکسان می باشد و در هر گرایش دو درس تخصصی وجود دارد که باید کتناسب با ان گرایش مطالعه شود
  در صورت قبولی کلیه گرایش ها را می توان انتخاب رشته نمایید یعنی انتخاب رشته بین همه گرایش های مدیریت امکان پذیر استاولین قبلی1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7بعدی آخرین
سوال خود را بپرسید
در صورتیکه علاقه مند به دسته بندی سوالات خود به نام خودتان هستید ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس سوال خود را مطرح نمایید تا پس از پاسخ در بخش سوالات من قابل مشاهده باشد.
در صورت تمایل وارد شوید
 • انتخاب مقطع :


  انتخاب گروه :


  انتخاب رشته :


  استان :


  شهر :


 •  
 •    
 •  
 •  برچسب ها