جذب 60 عضو هیات علمی در دانشگاه امیرکبیر


رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر از جذب 60 عضو هیات علمی جدید در این دانشگاه از مهرماه جاری خبر داد و گفت: با احتساب این 60 نفر، دانشگاه امیرکبیر دارای حدود 600 عضو هیات علمی می‌شود.
به گزارش خبرنگار سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید احمد معتمدی در مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه قبولی در دانشگاه به معنای اتمام کار نیست افزود: یکی از مشکلات موجود این است که هنگامی که دانشجویی موفق به قبولی در دانشگاه می‌شود گمان می‌کند که کار تمام شده، اما دانشجویان باید توجه داشته باشند که قسمت اصلی کار بعد از قبولی در دانشگاه آغاز می‌شود.
وی با بیان این که رعایت استانداردهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر کار ساده‌ای نیست اظهار کرد: دانشجویان باید چه هنگامی که می‌خواهند در آینده ادامه تحصیل بدهند چه هنگامی که می‌خواهند وارد بازار کار شوند تلاش خود را مضاعف کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر با اشاره به تاریخ و قدمت این دانشگاه گفت: اگرچه سال تاسیس دانشگاه در آرم این دانشگاه 1337 اعلام شده، اما این دانشگاه در سال1336 تاسیس شد و در سال 1337 اقدام به جذب دانشجو کرد لذا دانشگاه صنعتی امیرکبیر قدیمی‌ترین دانشگاه صنعتی کشور است که از ادغام دو مدرسه تشکیل شد و با در نظر گرفتن این موضوع دارای قدمتی 90 ساله است. این دانشگاه دارای 16 دانشکده و چهار واحد اقماری در تهران و شهرستان‌ها است.
دکتر معتمدی از جذب 60 عضو هیات علمی در مهرماه جاری خبر داد و گفت: دانشگاه امیرکبیر در حال حاضر دارای 530 هیات علمی رسمی است و قرارداد 60 عضو هیات علمی جدید در مهرماه منعقد می‌شود و با احتساب این 60 نفر این دانشگاه دارای حدود 600 عضو هیات علمی است.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه امیرکبیر از نظر کمیت و کیفیت بزرگترین دانشگاه کشور است اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی لقب مادر دانشگاه‌های صنعتی کشور را به این دانشگاه اختصاص داده اند و همین امر مسئولیت ما را در دانشگاه بیشتر می‌کند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به رتبه بندی‌های موجود در مورد دانشگاه‌ها گفت: در رتبه بندی‌هایی که در مورد دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد دانشگاه امیرکبیر همواره دارای رتبه‌های 1، 2 یا 3 بوده است.
دکتر معتمدی با اشاره به تدوین برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: از هنگامی که مسئولیت این دانشگاه را پذیرفتم برنامه راهبردی دانشگاه‌ تدوین شد و در این برنامه ذکر شده است که دانشگاه امیرکبیر باید جزو 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته و همچنین جزو دانشگاه‌های نسل سوم که به تولید ثروت، نوآوری و رونق چرخه اقتصادی کشور می‌پردازند باشد.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه امیرکبیر دانشگاه یک بعدی نیست که فقط به مسائل علمی بپردازد افزود: البته اصل کار ما مسائل علمی است اما این دانشگاه در عرصه تولید، کارشناسان ارشدی را دارد که هنگامی که فارغ التحصیل می‌شوند با صنعت غریبه نیستند همچنین این دانشگاه تاکنون مدیران خوبی را تحویل کشور داده است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه رسالت اصلی خود را تربیت نیروی باسواد و کارآمد می‌داند گفت: تاکنون 10 نفر از اساتید این دانشگاه جزو وزرای دولت‌های مختلف بوده‌اند.
دکتر معتمدی با بیان اینکه برخی به جو سیاسی حاکم بر فضای دانشگاه انتقاد می‌کنند گفت: برخی انتقاد می‌کنند که فضای دانشگاه امیرکبیر سیاسی است به نظر من اگر در این مساله افراط نشود وجود جو سیاسی یک حسن است و همین فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و غیره دانشجویان را برای مراحل بعدی آماده می‌کند.
در ادامه مراسم نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتخارات زیادی در عرصه‌های مختلف دارد که یکی از این افتخارات این است که 90 شهید را در صحنه نبرد تقدیم کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین میراحمدی باتاکید بر اینکه دانشجویان در مواجهه با مسائل مختلف باید شناخت جدیدی از شرایط داشته باشند اظهار کرد: دانشجویان باید مساله‌هایی که برایشان ایجاد می‌شود را شناسایی کرده و با مشورت مسیر صحیح را برای پیدا کردن راه حل مناسب انتخاب کنند.
وی افزود: هر دانشجو مسئولیت و حقوقی دارد که باید این مسئولیت‌ها و حقوق‌ها را شناسایی کند زیرا نشانه بلوغ فکری التزام به این روابط است. هرکدام از دانشجویان آرزوهای بزرگی دارند که از همین روز نخست باید برای تحقق این آرزوها برنامه جامع و مسیر درست را تعیین کنند.
نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه امیر کبیر با تاکید بر اهمیت یافتن الگویی مناسب اظهار کرد: دانشجویان باید با درک صحیح از فرصت‌های دوران دانشجویی همراه با خودباوری و شناخت یک الگوی مناسب برای خود انتخاب کنند که در همین راستا می‌توانند یکی از اساتید را شناسایی کرده و او را الگوی خود قرار دهند.

تاریخ بروزرسانی : 1394/06/28