کارشناسی ارشد مهندسی برق

          


*معرفي رشته مهندسي برقيکي از بهترين تعريف هايي که از مهندسي برق شده است ، اين است که محور اصلي فعاليت هاي مهندسي برق ، تبديل يک سيگنال به سيگنال ديگر است.که البته اين سيگنال ممکن است شکل موج ولتاژ يا شکل موج جريان ويا ترکيب ديجيتالي يک بخش از اطلاعات باشد. انسانهاي اوليه اي که بر روي زمين زندگي مي کردند با نيروي برق آشنا بوده اند ولي همواره به آن به صورت يک نيروي مرگبار نگاه مي کردند و بشر هيچگاه تصور نمي کرد که بتواند روزي اين نيروي عظيم را به خدمت خود در آورد. علاوه بر نيروي برق از هزاران سال پيش نيروي مغناطيسي نيز شناخته شده بود. داستان مهندسي برق از آنجا آغاز مي گردد که اين دو نيروي عظيم با يکديگر کشف گرديد.هانس کريستين اورستد ، استاد دانشگاه کپنهاک در دانمارک ، براي اولين بار ميدان مغناطيسي مربوط به جريان الکتريکي را کشف نمود. او متوجه شد که عقربه قطب نما در اثر مجاورت با يک جريان الکتريکي حرکت مي کند و بنابراين نتيجه گرفت که ميدان مغناطيسي بصورت دايره اي شکل به دور يک سيم حامل جريان در فضا منتشر مي شود . وي نتيجه مطالعات خود را در يک مقاله به تاريخ 21 جولاي 1820 ارايه داد.
در روز 29 آگوست 1831 ، مايکل فراده با اتصال يک سيم پيچ به يک باتري و اتصال سيم پيچ ديگري به يک گالوانومتر متوجه شد که با قطع و وصل کردن باتري در سيم پيچ دوم جرياني عبور مي کند. اين کشف به ظاهر ساده آغاز تحولي عظيم در زمينه مهندسي برق و به تبع آن جامعه بشري بود. در واقع کشف فاراده اساس کار ژنراتورها و موتورهاي الکتريکي است. يعني بشر بتواند انرژي الکتريکي توليد کند و سپس کارهاي دانشمندان و مهندساني چون بنجامين فرانکلين ، الکساندرو ولتا، آندره آمپر بود و سپس افرادي چون جيمزژول ، روبرت ماکسول ، توماس اديسون و مارکوني در زمينه هاي کاربردي و عملي مهندسي برق کارهاي بزرگي انجام دادند. همه اين اکتشافات و اختراعات در زمينه مهندسي برق تأثير شگرفي در پيشرفت هاي بشري داشتند و به جرأت مي توان رفاه و کيفيت بالاي زندگي امروزي بشر را مرهون آنها دانست. اگر نگاهي به اطرافمان بيندازيم ، انبوهي از وسايل برقي را خواهيم ديد. امروزه زندگي بدون وسايل الکتريکي غيرممکن شده است. پس براي استقلال و همگامي با رشد جهاني نيازمند متخصصاني هستيم که با اندوختن توشه علمي به کسب تکنولوژي هاي جديد اقدام کنند. با نگاهي اجمالي به صنعت در مي يابيم که در ابتدا ( از رنسانس تا قرن بيستم) تمام ابزارها و صنايع ، مکانيکي بوده اند و مهندسي عموماً به طراحي و ساخت اين وسايل مکانيکي اطلاق مي-شد، اما با به کارگيري الکتريسيته در صنايع ، از حجم ابزارها و دستگاهها کاسته شد و صنايع پيچيده تر گرديد . رشته برق در آغاز با مکانيک همراه بود و الکترومکانيک خوانده مي شد، اما با رشد و پيشرفت چشمگير اين رشته ، رشته برق راه خود را از مکانيک جدا کرد و به عنوان يک رشته مستقل مطرح گرديد. با توجه به وسعت صنعت برق و پيشرفت زياد آن ، اين رشته خود به چند گرايش تقسيم شده است. به دليل استقبال بي نظير از اين رشته در 30 سال اخير، برجسته ترين استعدادها به اين رشته جذب شده اند . به موازات پيشرفت در زمينه  انرژي برق ، در زمينه استفاده از امواج الکترومغناطيسي براي انتقال اطلاعات نيز پيشرفت هاي شگرفي صورت گرفت. ارتباطات ساده تلگرافي در آغاز قرن بيستم ، در پايان قرن تبديل به امکانات تلفن تصويري و ماهواره اي گرديد.
با توجه به تعاريف فوق گرايش هاي مختلفي در زمينه مهندسي برق بوجود آمده اند تا اهداف مورد نظر را تأمين نمايند. از شاخه هاي اصلي مهندسي برق مي توان گرايش هاي قدرت ، مخابرات، الکترونيک ، کنترل و مهندسي پزشکي ( بيوالکتريک) را نام برد که به اختصار هر يک تشريح مي شوند.

گرايش قدرت:
اين گرايش شامل کليه امور مربوط به طراحي و بهره برداري سيستم انرژي الکتريکي از توليد تا مصرف است ، به طوري که بتوان انرژي الکتريکي را به صورت اقتصادي و با کيفيت لازم در اختيار مصرف کننده قرار داد. زمينه کاري براي فارغ التحصيلان اين گرايش تنها محدود به شرکت هاي برق نمي شود، بلکه کليه کارخانه ها و کارگاه هاي بزرگ براي مديريت شبکه برق خود نياز به مهندسين قدرت دارند. علاوه بر اين شرکت هاي مهندسين مشاور و تأسيساتي نيازهاي شغلي وسيعي به اين گرايش دارند.

گرايش مخابرات:
اين گرايش مربوط به انتقال اطلاعات و ارتباطات به طرق مختلف مانند فيبر نوري و ماهواره و همچنين تجهيزات و روش هاي مربوط مي باشد. پيشرفت هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات در دو دهه اخير نياز به مهندسين اين گرايش را افزايش داده است. در واقع رشد پيشرفت به حدي بوده است که در کشورهاي پيشرفته صنعتي امکان تربيت متخصصين با اين رشته نبوده و در نتيجه متخصصين کشورهاي ديگر با ارايه امکانات بهتر جذب گرديدند. در حال حاضر امکانات شغلي علاوه بر شرکت هاي مخابراتي و همچنين نظامي ، در شرکت هاي توليد کننده تجهيزات مخابراتي بسيار است.

گرايش الکترونيک:
اين گرايش مربوط به طراحي و ساخت قطعات الکترونيکي مانند مدارهاي مجتمع و وسايل نيمه هادي و همچنين طراحي و ساخت دستگاه ها و وسايل الکترونيکي مانند دستگاه هاي صوتي و تصويري مي باشد تعداد اين نوع دستگاه ها آنقدر زياد است که در زندگي روزمره ، هر فردي با تعدادي از آنها سروکار دارد. به همين دليل اين زمينه شغلي نسبتاً شناخته شده است و نيازهاي فراواني به اين مهندسين در کارخانه ها و شرکت هاي سازنده تجهيزات الکترونيکي وجود دارد.

گرايش کنترل:
شايد بتوان اين گرايش را يک گرايش بين رشته اي تلقي نمود، يعني علاوه بر رشته مهندسي برق در ساير رشته هاي مهندسي نيز، اين گرايش وجود دارد. در رشته مهندسي برق اين گرايش شامل طراحي روش ها و تجهيزاتي مي شود که کنترل يک دستگاه کوچک ساده و يا يک کارخانه بزرگ را بر عهده دارند. اين کنترل مي تواند کنترل ساده درجه حرارت يک سيال و يا کنترل يک هواپيماي پهن پيکر در هنگام برخاستن يا فرود آمدن باشد. بنابراين زمينه کاري اين گرايش بسيار وسيع است و با توجه به اينکه فرآيند کنترل در کليه امور صنعتي استفاده مي شود، امکانات کاري تقريباً در کليه کارخانه ها و شرکت هاي صنعتي وجود دارد.

گرايش مهندسي پزشکي ( بيوالکتريک):
شايد به جرات بتوان گفت که پيشرفتهاي عمده اخير در زمينه پزشکي مرهون پيشرفتهاي مهندسي است . اگر بعنوان مثال مي توان جراحي قلب باز انجام داد علت آن دستگاهي است که مي تواند عمل قلب را در مدت زماني که قلب بيمار از بدنش خارج شده و تحت عمل جراحي قرار گرفته است، انجام دهد. به همين دليل اين رشته در سالهاي اخير به تدريج در مجموعه گرايش هاي مهندسي برق قرار گرفته است. دانشجويان اين رشته معمولاً علاوه بر آموزش هاي مهندسي مقداري نيز آموزش پزشکي خواهند داشت به همين جهت و با توجه به حجم آموزش ها معمولاً دانشجويان اين رشته بايد آمادگي ادامه تحصيل تا سطح کارشناسي ارشد را داشته باشند تا بهتر بتوانند مفيد واقع شوند. به هر صورت در اين رشته نيز امکانات کاري خوبي وجود خواهد داشت.
در اين گرايش انتخاب يکي از دو درس الکترومغناطيس يا مقدمه اي بر مهندسي پزشکي به عنوان درس هفتم الزامي است.
بايد توجه داشت که اصولاً در يک دوره 4 ساله رشته مهندسي برق، حدود 3 سال درس ها در گرايش-هاي مختلف يکسان است . به همين جهت در دوره تحصيلات تکميلي دانشجويان اين امکان را خواهند داشت که در گرايشي به غير از گرايش دوره کارشناسي خود ادامه تحصيل دهند.
وضعيت ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر : ( کارشناسي ارشد و ...)
فارغ التحصيلي که در مقطع کارشناسي برق مدرک خود را در يکي از پنج گرايش الکترونيک ، مخابرات، قدرت، کنترل و مهندسي پزشکي مي گيرند. مي توانند در يکي از اين گرايشها ( اختياري) يا رشته اي که برق زير مجموعه اي براي آن تعريف شده ، ادامه تحصيل نمايد. اين رشته ها به صورت :
مهندسي برق- الکترونيک ( شامل گرايش هاي : آنالوگ و ديجيتال)
برق- قدرت ( شامل گرايش هاي : سيستم ، ماشين هاي الکتريکي و الکترونيک قدرت)
برق- مخابرات( شامل گرايش هاي : ميدان ، سيستم ، موج ، رمز و مايکرونوري) برق- کنترل
مهندسي پزشکي ( گرايش بيوالکتريک) ، مهندسي هسته اي ( دو گرايش مهندسي راکتور و مهندسي پرتو پزشکي ، مهندسي کامپيوتر ( معماري کامپيوتر ، هوش مصنوعي و رباتيک) است.
براي تحصيل در مقطع دکتراي تخصصي، مي توان ، در هر يک از زير شاخه هاي تخصصي تر گرايشهاي ياد شده ميزان مورد نياز واحدها را اخذ کرد و رساله دکتري را در همان موضوع خاص ارائه داد. مسلم است که اين زير شاخه ها، گرايشهاي تخصصي تر اين پنج گرايش است. امکان ادامه تحصيل در کليه گرايشهاي ياد شده در مقطع هاي کارشناسي ارشد و تا حد زيادي در دوره دکتري، در داخل کشور وجود دارد. رشته برق به دليل کاربردي بودن آن در بسياري از علوم مهندسي ديگر، براي فارغ التحصيلان امکان تحصيل در بسياري گرايشها و انشها را فراهم مي کند.مطلب را به اشتراک بگذارید به اشتراک گذاری در گوگل پلاس به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک گذاری در کلوب به اشتراک گذاری در فیس نما به اشتراک گذاری در توییتر
برچسب ها کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد برقکارشناسی ارشد قدرتکارشناسی ارشدالکترونیک


فرم ها

بسته مشاوره ارشد 1 سفیران بسته مشاوره اینترنتی
بسته مشاوره ارشد 2 درخواست بورس تحصیلی (حمایت مالی-آموزشی)
همکاری با رتبه های برتر 94 دکتری فراخوان دعوت به همکاری از رتبه های برتر آزمون کارشناسی ارشد 94
درخواست تدریس مشاوره آزمونهای آزمایشی
مشاوره رایگان کلاسهای آنلاین کارشناسی ارشد بودجه بندی آزمون دکتری
درخواست مشاوره معرفی پشتیبان ارشد ثبت نام پیام نور


نظرات :
الهام گفته است :
با سلام من با لیسانس الکترونیک میتونم ارشد معماری داخلی ساختمان شرکت کنم؟چون اصلا به رشتم علاقه ندارم،در کل به چه رشته هایی میشه تغییر رشته بدم؟
پاسخ مدیر سایت :
سلام . به کلیه رشته ها بجز پزشکی می توانید تغییر رشته دهید
تاریخ : 1394/05/26 17:36:6

حسین گفته است :
سلام آیا کنکور ارشد از بهمن 94 به اردیبهشت95 منتقل خواهد شد لطفا اطلاعات دقیقی بدهید
پاسخ مدیر سایت :
سلام . هنوز از سازمان سنجش اطلاعیه ای اعلام نشده است  .
تاریخ : 1394/04/22 22:23:27

رامین گفته است :
با عرض سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد برق قدرت خواندن جزوات ماهان کافیه یا برای موفقیت باید در کلاس ها هم شرکت کنم . و اینکه جزوات ماهان رو از کجا میتونم تهیه کنم . با تشکر
پاسخ مدیر سایت :
سلام . جزوات در کنار منابع اصلی کاملتر است مخصوصا اگرتغییر رشته ای هستید کلاس نیز باید استفاده کنید تا مطالب برایتان ملموس تر باشد
تاریخ : 1394/04/20 5:25:19

Masoud گفته است :
با سلام و خسته نباشید...من داوطلب کارشناسی ارشد برق ام چرا هذینه ازمونای ازمایشه ماهان اینقدر بالاست680 هزارتومن در صورتی که برای موسسات دیگه 520 هزاره نهایتش؟ طراح سوالا چه اشخاصی هستند؟
پاسخ مدیر سایت :
سلام . از طرح تخفیفات 20 % می توانید استفاده کنید .
تاریخ : 1394/04/12 14:30:46

سحر گفته است :
سلام.خسته نباشید.میخواستم بدونم شما کتابی دارین که همه سوالات ازمون سراسری وازاد مهندسی پزشکی(بیو الکتریک) سال های قبل داشته باشه؟با پاسخنامه ی تشریحی.
پاسخ مدیر سایت :
سلام . خیر کتابی تهیه نشده است
تاریخ : 1394/01/22 20:2:58

سمی گفته است :
من کارشناسی زیست سلولی مولکولی دارم، می تونم ارشد به مهندسی پزشکی تغییر رشته بدم؟
پاسخ مدیر سایت :
سلام . برای تغییر رشته ارشد مشکلی ندارید
تاریخ : 1394/01/22 13:53:49

الهام گفته است :
با سلام ميخواستم بدونم منكه ليسانس الكترونيك دارم ميتونم ارشدو حقوق شركت كنم يا نميشه؟
پاسخ مدیر سایت :
سلام . تغییر رشته در مقطع ارشد بلامانع است
تاریخ : 1394/01/19 17:9:38

ناصر بیدل گفته است :
با سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته رشته کنترل هستم و میخواستم با توجه به علاقه خودم در گرایش الکترونیک وارد شده و در زمینه طراحی مدارات میکروالکترونیک کار کنم و میخواستم خودم رو از الان برای کنکور 94 آماده کنم و قصدم قبولی در دانشگاه رده بالای مثل دانشگاه تهران هستش لطفا منو راهنمایی کنید که بهترین عملکرد رو داشته باشم....... ممنون
پاسخ مدیر سایت :
سلام . اینجا کلیک کنید و اطلاعات جامع و مفیدی را مطالعه نمایید .
تاریخ : 1393/12/05 23:12:24

آرمان گفته است :
سلام من تو کنکور 94 درس ریاضی سیگنال و الکترونیک بالای 50 زدم و مدار 25 و مغناطیس 10 اما متاسفانه کنترلم منفی 8 شد. تو رتبه من خیلی تاثیر داره؟ :(
پاسخ مدیر سایت :
سلام . درصد های خود را در فرم تخمین رتبه وارد کنید تا از نتیجه آن مطلع شوید
اینجا کلیک کنید و ورود به سیستم را بزنید
تاریخ : 1393/11/21 14:48:17

طهماسب نصرتي گفته است :
با سلام آيا موسسه براي كارشناسي ارشد برق دروس ماشين 1و2 ،رياضي مهندسي ومدار 1و2 كلاس آنلاين برگزار ميكند يا خير؟ وآيا فيلم هاي آموزشي چنين كلاس هايي داريد؟ با تشكر نصرتي
پاسخ مدیر سایت :
سلام . خیر برای رشته برق کلاس آنلاین نداریم .
تاریخ : 1393/11/20 19:57:58

اولین قبلی1 | 2 | 3 | 4 | 5بعدی آخرین
نظر شما :

نام : *
 

ایمیل : *
   

شماره همراه به صورت کامل ( مثال : 09121111111 - جهت آگاه سازی از پاسخ ) : *
 

متن پیام : *
 کد بالا را در کادر وارد نمایید :
در صورت ناخوانا بودن کلیک نمایید


جهت مشاهده کلاسهای حضوری،جزوات مکاتبه ای،آزمون های آزمایشی،کتب بانک تست ماهان،تحلیل کنکور و . . . لطفا رشته خود را انتخاب نمایید.


فني مهندسي
علوم انسانی و هنر

علوم پايه و کشاورزي
مهندسي برق
مجموعه مديريت
علوم اجتماعي رياضي
مهندسي شيمي مدیریت اجرایی و mba 
علوم ارتباطات فيزيک
مهندسي صنايع-صنايع
 علوم سیاسی علوم تربيتي 1 مجموعه شيمي
مهندسي صنايع-سيستم تربيت بدني روانشناسی 2 
زيست شناسي
مهندسي عمران
حسابداري
 علوم اقتصادي
زيست شناسي-علوم جانوري
مهندسي فناوري اطلاعات
حقوق
روانشناسی 1
زيست شناسي-علوم گياهي
مهندسي کامپيوتر
ادبيات انگليسي علوم دريايي و اقيانوسي کشاورزي-زراعت ،اصلاح نباتات
مهندسي مکانيک
آموزش زبان جغرافيا کشاورزي-علوم باغباني
مهندسي مواد
مترجمي زبان هنرهاي تصويري و طراحي کشاورزي - علوم دامي
مهندسي معدن زبان و ادبيات فارسي هنرهاي پژوهشي
ژئوفيزيک
مهندسي نفت
 معماریتیزرهای کارشناسی ارشد ماهان (ادامه  جشن بزرگ کارشناسی ارشد ماهان (ادامه) برنامه صعود کارشناسی ارشد (ادامه)
 رتبه های برتر دکتری (ادامه  رتبه های برتر کارشناسی ارشد(ادامه)
افتخارات ماهان

آزمون های آزمایشی کشوری دکتری

جهت اطلاع از نحوه برگزاری آزمون های دکتری ماهان در رشته مورد نظر بر روی این بخش کلیک نمایید.

مشاهده

ارائه کتب جامع هدفمند دکتری

جهت مشاهده لیست کتب رشته مورد نظر به همراه نام مولف و قیمت آنها کلیک نمایید.

مشاهده

کلاس های حضوری و مجازی دکتری

جهت اطلاع از برنامه زمانبندی کلاس های حضوری و غیر حضوری دکتری ماهان در این بخش کلیک نمایید.

مشاهدهجهت مشاهده کلاس های حضوری، آزمون های آزمایشی، کتب دکتری ماهان و . . . لطفا رشته خود را انتخاب نمایید.

فني مهندسي
علوم انسانی و هنر
علوم پايه
مهندسی برق الکترونیک
آموزش زبان انگلیسی حقوق (جزا ، خصوصی ) شیمی(تجزیه)
مهندسی برق قدرت ارتباطات حسابداری و مالی شیمی(معدنی)
مهندسی برق کنترل اقتصاد فلسفه تعلیم و تربیت
شیمی(آلی)
مهندسی برق مخابرات ادبیات علوم سیاسی
فیزیک
مهندسی شیمی آینده پژوهی
مشاوره


مهندسی مواد برنامه ریزی درسی مدیریت
مهندسی عمران(سازه ، ژئو) کارآفرینی مدیریت آموزشی
مهندسی صنایع روانشناسی عمومی مدیریت بازاریابی
مهندسی مکانیک روانشناسی تربیتی
مدیریت فناوری اطلاعات
مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)
روانشناسی سلامت
مدیریت تکنولوژی

جامعه شناسی مدیریت رسانه
پژوهش هنر
مدیریت صنعتی
علوم تربیتی
مدیریت مالی
شهر سازی
مدیریت دولتی
  روابط بین الملل

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88401313 تماس بگیرید .


جهت مشاهده کلاسهای حضوری،جزوات مکاتبه ای،آزمون های آزمایشی،کتب بانک تست ماهان،تحلیل کنکور و . . . لطفا رشته خود را انتخاب نمایید.

کارشناسی ارشد

مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
مدیریت فناوری اطلاعات IT
مدیریت رسانه
مدیریت MBA
روانشناسی بالینی
مدیریت اجرایی
مهندسی عمران (ساخت-سازه-راه و ترابری)
مدیریت بازرگانی
آموزش زبان انلیسی
مدیریت دولتی
حسابداری
روانشناسی
 پژوهش هنر
 
 علوم تربیتی(مدیریت آموزشی - برنامه ریزی درسی)
   مهندسی صنایع - صنایع
   مهندسی صنایع-مدیریت سیستم و بهره وری
   مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی - تبدیل انرژی )
   زیست (ژنتیک)
   زیست فناوری (میکروبی)
   مدیریت ورزشی
   مدیریت بازاریابی در ورزش
   مدیریت رویدادهای ورزشی
   مدیریت رسانه های ورزشی
   مدیریت راهبردی در سازمانهای ورزشی
   علوم اقتصادی
   علوم سیاسی
   زبان و ادبیات فارسی
   
   جهت اطلاعات بیشتر با شماره 8506 تماس بگیرید

جهت خرید آنلاین کتاب ها،جزوات مکاتبه ای و دانلود خلاصه فصل اول کتاب ها و سوالات و پاسخنامه کنکور  دو سال گذشته لطفا رشته خود را انتخاب نمایید.

فني مهندسي
علوم انسانی و هنر

علوم پايه و کشاورزي
مهندسي برق مجموعه مديريت علوم اجتماعي رياضي
مهندسي شيمي مديريت اجرايي علوم ارتباطات فيزيک
مهندسي صنايع-صنايع معماري علوم تربيتي 1 مجموعه شيمي
مهندسي صنايع-سيستم تربيت بدني علوم تربيتي 2 زيست شناسي
مهندسي عمران حسابداري علوم اقتصادي زيست شناسي-علوم جانوري
مهندسي فناوري اطلاعات حقوق  روانشناسي 1
زيست شناسي-علوم گياهي
مهندسي کامپيوتر ادبيات انگليسي روانشناسی 2
کشاورزي-زراعت ،اصلاح نباتات
مهندسي مکانيک آموزش زبان جغرافيا کشاورزي-علوم باغباني
مهندسي مواد مترجمي زبان هنرهاي تصويري و طراحي کشاورزي - علوم دامي
مهندسي معدن زبان و ادبيات فارسي هنرهاي پژوهشي ژئوفیزیک
مهندسي نفت مدیریت MBA  علوم سیاسی
عنوان دوره :

کلاسهای آنلاین آمادگی آزمون دکتری Ph.D Online

 

شعار دوره :

ماهان پل ورود به دکتری...

 

مقدمه :

دپارتمان آموزش مجازی ماهان از اسفند ماه سال 1389 با برگزاری اولین دوره آمادگی آزمون دکتری در دروس استعداد تحصیلی و زبان عمومی بصورت آنلاین آغاز به کار کرد.
با توجه به شرکت بیش از 110 نفر از دانشپذیران از شهرهای مختلف کشور و آمار قبولی فوق العاده در اولین دوره برگزاری کلاسهای آنلاین ، ماهان را برآن داشت تا
دوره های بعدی را با کسب تجربه از دوره های قبل، با تعداد رشته های بیشتر و بالابردن سطح کیفی دوره ها خدمات استفاده از این کلاسها را برای دانشپذیرانی که
به هر دلیل فرصت شرکت در کلاسهای حضوری را ندارند برگزار کند.

حال با گذشت بیش از 5 سال از برگزاری دوره های آنلاین و آمار قبولی بیش از 220 نفراز دانشپذیران ماهانی همانند دوره های گذشته بعنوان اولین و تنها مرکز ارائه دهنده
دوره های آنلاین آمادگی آزمون دکتری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان (در داخل وخارج از کشور) می باشد.


 

مزایا :

1.امکان بهره مندی از خدمات دوره در هر زمان و مکان

2.تدریس توسط اساتید کلاسهای حضوری

3.امکان مشاهده فایل ضبط شده بصورت نامحدود

4.امکان تعامل با اساتید و سایر دانشپذیران در کلاس آنلاین

5.بهره مندی از سایر مزایای کلاسهای حضوری

نکته 1 : داوطلب در هر ساعت از شبانه روز بطور نامحدود میتواند فایل مورد نظر را بر روی اینترنت ملاحظه نماید و تا زمان کنکور اعتبار کاربرفعال می باشد.

نکته 2 : دارا بودن یک دستگاه سیستم ، تبلت ، موبایل و داشتن اینترنت پرسرعت(حداقل 512 کیلوبایت)  برای استفاده ازخدمات آموزش مجازی

 

نحوه استفاده از خدمات دوره :

داوطلب گرامی پس از تکمیل مراحل ثبت نام و تائیدیه واحد مالی نام کاربری و رمز عبور منحصر به خود را از واحد آموزش مجازی دریافت مینماید
که مجوز ورود وی به سامانه آموزش مجازی و استفاده از کلاسهای آنلاین و آفلاین می باشد.
کلاسها در زمان خاصی طبق تقویم آموزشی که در هنگام مشاوره به داوطلب اعلام می شود و در پنل شخصی کاربر نیز آپلود خواهد شد ، برگزار می شود.
بعداز اتمام کلاس لینک ضبط شده داخل پروفایل داوطلب ارسال خواهد شد و امکان مشاهده کلاس فوق برای ایشان تا زمان کنکور دکتری قابل دسترسی می باشد.
برنامه کلاسهای آنلاین آمادگی آزمون دکتری ماهان - تابستان 1394
 مدیریت  حسابداری 
                رواشناسی عمومی               روانشناسی تربیتی 
 شیمی تجزیه  شیمی آلی 
 شیمی معدنی  فیزیک 
 آینده پژوهی   دروس عمومی مشترک کلیه رشته ها  
فرم آئین نامه ثبت نام کلاسهای مجازی آمادگی آزمون دکتری-تابستان 1394ردیف عنوان تخفیف درصد تخفیف
 1   رتبه یک کارشناسی ارشد   رایگان
 2  معدل بالای 19 کارشناسی ارشد   60%
 3  حضور مجدد در کلاسهای آنلاین  30%
 4  پیش ثبت نام و خرید از فروشگاه آنلاین   تا 25%
 5  پک کامل کلاس آنلاین+کتاب+آزمون  20%
 6  پک کامل کلاس آنلاین+آزمون  15% 
 7  دروس عمومی(درصورت عدم برنامه کلاس آنلاین)   15%
 8  پک کامل دروس تخصصی  10% 
 9  پک کامل دروس عمومی  7%
 10  تخفیف ویژه ماهانی  5%
 11  پرداخت نقدی  5%

نمونه ای از کلاس آنلاین-ریاضی و آمار
موسسه آموزش عالی ماهان
نمونه ای از کلاس آنلاین-شیمی تجزیه پیشرفته
موسسه آموزش عالی ماهان


نمونه ای از کلاس آنلاین- روش های اسپکتروسکوپی تجزیه ای
موسسه آموزش عالی ماهان
نمونه ای از کلاس آنلاین-استعداد تحصیلی
موسسه آموزش عالی ماهان


فرم مشاوره رایگان کلاسهای آنلاین آمادگی آزمون دکتری ماهانگلچینی از رتبه های برتر دانشپذیران کلاسهای آنلاین آمادگی آزمون دکتری ماهان


پریسا کاشانی-مدیریت کسب و کار
زهرا حاجی هاشمی-مدیریت دولتی
مریم دهقان-مدیریت
مجید فرنیا-مدیریت
فرزاد عظیمی-مدیریت
مروارید خواجه-مدیریت
سیامک خیبری-مدیریت
بتول مهرشاد-مدیریت
مریم عراقی-مدیریت
صدیقه باقری-مدیریت
هدیه تندکار-مدیریت
سمیرا نجارزاده-مدیریت
ریحانه مصلی نژاد-مدیریت
شیوا سلامات-مدیریت
سارا شاهرخی-مدیریت
هدیه طباطبائی-مدیریت
زهره احدی-فیزیک
فرشته ربانی-فیزیک
نرجس خیرآبادی-فیزیک
الهه کبیری-فیزیک
امین جهازی-فیزیک
شاهین ندائی-فیزیک
فاطمه امیری-فیزیک
فاطمه اشرفی-فیزیک
الهام ایل بیگی-فیزیک
هاجر توحیدی-فیزیک
صفورا محمدزاده-شیمی تجزیه
فاطمه نعمتی-شیمی تجزیه
مهدیه زیدآبادی-شیمی تجزیه
الهه داداش پور-شیمی تجزیه
مهسا پویان-شیمی تجزیه
مینا زارع-شیمی آلی
نسیم یزدانی نیا-شیمی آلی
فرشته سلیمانی-شیمی آلی
فاطمه آشتیانی-شیمی آلی
حکیمه سادات میرزایی-شیمی آلی
زهرا کبودوند-شیمی آلی
نرگس محمدی-شیمی آلی
فاطمه بلاغت نیا-شیمی آلی
رزا ادریس عامری-شیمی آلی
شیرین ابراهیمی-روانشناسی
کژال شیخ احمدی-روانشناسی
پرستو شهریاری-روانشناسی
فریبا مرسلی-روانشناسی
فاطمه آذرگون-روانشناسی
سپیده شاهمرادی-روانشناسی
امیر هادی معنوی مقدم-حسابداری
بیژن زنگنه-حسابداری
فاطمه یوسف معمار-حسابداری
آرزو سادات بطحایی-مهندسی مکانیک
فاطمه صابری راد-مجموعه ریاضی
میرمجید محمدی فومنی
غزال محمدی
مهتاب شریفیان
صدیقه بختیاری
گلناز کشاورز
عادل امین
سپیده ناصری
لیلا کریم خانی
مونا لقمان-شهرسازی
اکرم ناصری-ریاضی محض
حمیده رشیدی-ریاضی محض
شهرزاد معتقدی-روانشناسی
سحر مکرم-جنگل شناسی
مهدیه کشاورز-پژوهش هنر
فاطمه زبردست-علوم تربیتی
قابل توجه کلیه دانشجویان محترم کنکور دانشگاه سراسری تهران و شهرستان هاراهنمای استفاده از کلاس های آنلاین

                                                   

 

طرح ویژه برگزاری کلاس های Online  (ویژه کنکور دانشگاه سراسری)


داوطلبین گرامی :

دیگر نگران عدم حضور خود در کلاس های آمادگی کنکور ماهان در تهران نباشید . کارشناسان آموزش ماهان با استفاده از جدیدترین متدهای آموزش الکترونیکی (E-learning)  مشکل محدودیت زمانی و عدم حضور فیزیکی شما را در دوره های زمانی ثابت در شهر تهران حل نموده اند .

موسسه آموزش عالی آزاد ماهان مفتخر است به عنوان تنها  برگزار کننده طرح تدریس الکترونیکی، بعداز 3 سال اجرا در مقطع دکتری و 3 ترم در مقطع کارشناسی ارشد، اقدام به برگزاری دوره ویژه کنکور دانشگاه سراسری نموده است.


کلاس Online چیست ؟


کلاس Online یک فضای آموزش هوشمند مجازی است مختص به داوطلبینی که به دلیل عدم سکونت در تهران و یا نداشتن وقت کافی امکان شرکت در کلاس های آمادگی کنکور را ندارند .
لازمه ی شرکت در کلاس مجازی در مرحله اول تهیه یک اینترنت حداقل با سرعت 512 است . بعد ازثبت نام یک Username & Password اختصاصی به نام داوطلب تعریف شده و قابلیت دسترسی به پورتال دانشجوئی ماهان به وی داده میشود .

همزمان استاد مربوطه که همان استاد کلاس های حضوری ماهان در تهران هستند نیز در استودیو ماهان با بهره گیری از کامپیوتر هوشمند آماده به تدریس به دانشجویان گرامی میشوند .
یکی از بزرگترین مزایای این طرح نوین آموزشی امکان پرسش و پاسخ Online  در حین تدریس استاد بین ایشان و دانشجویان میباشد و بدین ترتیب همکاری کامل بین آنها وجود خواهد داشت و از سوالات و نظرات همکلاسی ها آگاهی پیدا خواهند کرد .
استاد با توجه به تخته وایت برد هوشمندی که در اختیار دارد سرفصل های دروس را بصورت کامل و جامع آموزش میدهند . تمامی جزوات آموزشی از قبیل شرح درس , نکات تستی و نمونه سوالات کنکوری توسط اساتید در دسترس شما عزیزان قرار خواهد گرفت و شما امکان بازبینی مجدد کلاس ها تا زمان کنکور را خواهید داشت که این نیز از عوامل موثر و منحصر به فرد این شیوه نوین آموزشی است .
اگر داوطلبین به هر دلیلی نتوانند راس ساعت و بصورت همزمان  Online  باشند , تمام جلسات بصورت ضبط شده در پورتال دانشجوئی باقی خواهند ماند و شما عزیزان میتوانید هر ساعت شبانه روز و از هر نقطه جغرافیایی به اینترنت و پورتال ماهان متصل شده و مکررا کلاس ها را بازبینی کنید .
موسسه آموزش عالی آزاد ماهان مفتخر است که باز هم به عنوان اولین و بهترین پشتیبان آموزشی طرح تدریس الکترونیکی را بعداز 3 سال اجرا در مقطع دکتری  برای شما متقاضیان عزیز کارشناسی ارشد نیز به ارمغان آورده است .مزایا :

•    امکان بهره مندی از فضای آموزشی با متد اساتید برند کنکور در تهران
•    امکان دسترسی به جزوات آموزشی , نکات کنکوری و نمونه سوالات تستی
•    پرسش و پاسخ همزمان بصورت شبیه سازی شده کلاس حضوری
•    امکان ضبط کلاس در پورتال دانشجویی و بازبینی مکرر تا زمان کنکور
•    هزینه کم برای بهره مندی از بهترین و جدیدترین شیوه آموزشی

امکانات لازم برای شرکت در کلاس :

•    اینترنت سرعت 512
•    Flash Playerمشاوره رایگان کلاسهای آنلاین کارشناسی ارشد


با شماره 88101305 تماس بگیرید

جهت مشاهده نمونه کلاسهای آنلاین کلیک کنید

جهت برگزاری کلاسهای پیشنهادی و درخواستی فرم را پر کنید اینجاثبت نام

 


برنامه کلاسهای آنلاین کارشناسی ارشد دوره سراسری تابستان 94
ردیف  رشته نام درس استاد ساعت و زمان برگزاری مدت ساعت شهریه کلاس (تومان)
1 مدیریت و مدیریت اجرایی و MBA زبان تخصصی منافی جمعه11-8 30 260،000
2 مدیریت و مدیریت اجرایی و MBA تئوری مدیریت
سلامی دوشنبه 20-16 48 400،000
3 مدیریت اجرایی و MBA GMAT مدنی سه شنبه 20.30-17.30 35 330،000
4 MBA زبان ویژه MBA
رمضانی
شنبه17-14 40 350،000
5 مدیریت اجرایی و MBA
دانش مسایل روز مدنی چهارشنبه 20.30-17.30 30 260،000
6 MBAو فنی مهندسی ریاضی عمومی رضاپور یکشنبه 20-14 60 380،000
7 مدیریت اقتصاد خردوکلان اسدالهی پنجشنبه 16-12 48 400،000
8 مدیریت پژوهش عملیاتی معدنچی جمعه 16-12 40 300،000
9 مدیریت بازاریابی مدرسی یکشنبه16-12 30 260،000
10 مدیریت مدیریت مالی
جواهری پنجشنبه 12-8 40 300،000
11 مدیریت اصول مدیریت از دیدگاه اسلام مدرسی  شنبه 16-132 30 260،000
12 مدیریت و حسابداری  آمار رضاپور سه شنبه 20-17 30 240،000
13 مدیریت و حسابداری  ریاضی رضا پور سه شنبه 17-14 30 240،000
15 حسابداری حسابداری مالی علیمحمدی پنجشنبه 20-14 60 440،000
16 حسابداری حسابداری صنعتی عالیخانی جمعه 17-13 48 380،000
17 حسابداری حسابرسی عالیخانی جمعه 20-17 30 240،000
18 روانشناسی روانشناسی مرضی
همتی یکشنبه 20-17 35 300،000
19 روانشناسی روانشناسی رشد
خدامرادی شنبه 20-17 30 260،000
20 روانشناسی روانشناسی عمومی همتی یکشنبه 17-14 30 260،000
21 روانشناسی روانشناسی بالینی خدامرادی دوشنبه 20-17 30 260،000
25 روانشناسی علم النفس
خدامرادی دوشنبه 17-14 20 180،000
26 روانشناسی آمار و روش تحقیق صفایی
جمعه 11-8 35 330،000
27 روانشناسی
زبان تخصصی
منافی جمعه 14-11 30 260،000
28 آموزش زبان آزمون سازی درخشش سه شنبه 20-17 21 170،000
29 آموزش زبان روش تدریس فتحی  شنبه 20-16 30 240،000
30 آموزش زبان زبانشناسی درخشش سه شنبه 17-14 27 210،000
31 آموزش زبان زبان عمومی
فتحی جمعه 15.30-12.30 30 240،000
32 مواد شیمی فیزیک  کوکبی جمعه 20-15 50 430،000
34 مواد خواص مکانیکی کوکبی چهارشنبه 20-16 40 350،000
35 مواد استحاله فازها کوکبی جمعه 14-8 60 500،000


جهت برگزاری کلاسهای پیشنهادی و درخواستی فرم را پر کنید اینجا
با شماره 88101305 تماس بگیرید

ماهان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید