کارشناسی ارشد زیست شناسی-علوم جانوری
 

 
*معرفی گرایش علوم جانوری

هدف:

هدف این شاخه به وجود آوردن زمینه های مساعد برای شناخت علوم جانوری، برقراری ارتباط صحیح آن با سایر علوم و در نتیجه تربیت کارشناسانی است که قابلیت درک و حل مسائل بنیادی علوم جانوری را داشته و به جنبه های کاربردی آن آشنا باشند. داوطلبان ورود به این شاخه باید در دروس زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضی دبیرستان قوی باشند. اهمیت این شاخه با توجه به نیاز علوم پزشکی، بخشهای تحقیقاتی و آموزشی و موزه ها و باغهای وحش به کارشناس و محقق در شاخه علوم جانوری به خوبی مشخص می شود. جانورشناسی، حشره شناسی و زیست شناسی مولکولی، فیزیولوژی جانوری و … از جمله دروس تخصصی این شاخه می باشند.

اگر جانوران را نشناسیم، نمی توانیم پی به ارزش و اهمیتشان ببریم. همین عدم شناخت است که باعث می شود برای حفظ آنها اهمیتی قائل نباشیم و صرفاً برای کام جویی به شکار یا حفظ آنها مبادرت ورزیم.

هدف اصلی این رشته شناخت دقیق و دقیق تر جانوران و مسائل مربوط به آنان است.

ماهیت:

اهمیت شناخت جانوران و خواص آنها را بهتر است با یک مثال روشن کنیم. امروزه، استفاده از مواد شیمیایی برای کنترل آفات راه درستی نیست. چون این مواد تعادل اکولوژی محیط زیست را برهم می رنند. در حالی که با شناخت گونه های حشرات شکارچی می توان بسیاری از آفات مثل حشرات مضر را از بین برد. در این میان می توان به کفش دوزک ها اشاره کرد که امروزه کاربرد بسیاری در اقتصاد کشاورزی آمریکا دارند و یا مگس های مفید که از شته ها تغذیه می کنند. پس علوم جانوری و شناخت جانوران از ابعاد مختلف دارای فوایدی است که شناخت جنبه های سلامت زندگانی و صرفه جویی اقتصادی او بعد بسیار ساده آن می باشد.

گرایش های مقطع لیسانس:

علوم جانوری خود یکی از گرایش های رشته زیست شناسی است. اما این گرایش سه بخش اصلی دارد: ۱- جانورشناسی یا بیوسیستماتیک ۲- فیزیولوژی جانوری اعم از حیوانی و انسانی ۳- بافت شناسی و جنین شناسی جانوری

بسیاری از گرایش های زیست شناسی وابسته به علوم جانوری هستند. برای مثال یک محقق علوم سلولی و مولکولی تا با یک جانور و وضعیت زیستی آن آشنا نباشد نمی تواند روی سلول آن کار کند.

آینده شغلی، بازار کار، درآمد:

مراکز علمی و پژوهشی که به طور مستقیم نیازمند کار و فعالیت کارشناسان زیست شناسی است عبارتند از: آزمایشگاههای زیست شناسی در دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی و تدریس علوم زیستی در مدارس، وزارتخانه و موسسات دیگری در زمینه های و …

کشاورزی- باغبانی، منابع طبیعی، جنگلها و مراتع، محیط زیست، فضای سبز، بخشهای تحقیقات کشاورزی، اصلاح نباتات، پرورش گیاهان زینتی، بررسی و شناخت جوامع گیاهی و گیاهان دارویی و صنعتی، باغهای گیاه شناسی و … همچنین فارغ التحصیلان رشته ها و گرایشهای علوم جانوری و زیست شناسی عمومی و میکروبیولوژی و ژنتیک می توانند در موسسات دولتی و غیردولتی از قبیل: شیلات، محیط زیست، شناخت و بررسی فونها (جانوران کشور و منطقه) آزمایشگاهها و مراکز خون شناسی، بافت شناسی، میکروب شناسی، انگل شناسی، موزه های تاریخ طبیعی و … فعالیت کنند.

جانوران از دیرباز معلم انسان بوده اند و انسان در کلاس آنها مبارزه، شنا، پرواز، و بطور کلی استفاده از مواهب طبیعت را فراگرفته است. به همین دلیل بسیاری از محققان و دانشمندان، شاگردان این کلاس جذاب هستند و حتی علم “بیونیک”، آموزش علمی درسهای همین کلاس می باشد. علمی که به بررسی موجودات زنده می پرازد تا بتوانند با کشف رازهای زندگی آنها به پیشبرد تکنولوژی کمک کند. برای مثال پژوهشگران این علم با مطالعه بر روی پشه می خواهند پارازیت هایی را که باعث اختلال دستگاههای مخابراتی می شود، از میان بردارند چون پشه با ارتعاش بالهای خود وزوزی به راه می اندازد که این صدا از هرگونه پارازیت اعم از غرش رعد و یا زوزه سوت های کارخانه های صنعتی عبور کرده و به پشه ای دیگر در ۵۰ متری او می رسد.

این علم مهم و روزآمد که کمتر از ۴۰ سال از عمرش می گذرد، ارتباطی تنگاتنگ با علوم جانوری دارد و بسیاری از محققان علوم جانوری در آزمایشگاههای همین علم مشغول تحقیق و مطالعه بر روی جانوران هستند.

البته فرصت های شغلی متخصصان علوم جانوری محدود به آزمایشگاههای بیونیک نمی شود بلکه در کشورهای صنعتی و پیشرفته، علوم جانوری مثل سایر علوم پایه از اهمیت و ارزی بسیاری برخوردار است و متخصصان آن می توانند در مشاغل مختلفی مثل شناسایی گونه های مختلف جانوری، گسترش دادن موزه ها، رهبری تورهای تخصصی و مراقبت از نمونه ها و سوژه های زنده فعالت بکنند.

اما فارغ التحصیلان این گرایش چه فرصت های شغلی ای در ایران دارند؟

دکتر ساری در این زمینه می گوید:
“هر چند که تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان علوم جانوری جذب بازار کار نمی شوند اما بهترین دانشجویان همیشه موفق بوده و هستند. چنین افرادی پس از فارغ التحصیلی گاهی برای کارهای تحقیقاتی یا اداره آزمایشگاهها جذب دانشگاهها می شوند و یا در سازمان حفاظت از محیط زیست و سازمانهای مربوط به فعالیت می پردازند. چون سازمان محیط زیست برای بررسی اکوسیستم ها به محققان زیست شناسی از جمله علوم جانوری نیاز دارد. همچنین بعضی از فارغ التحصیلان این رشته وارد سیستم پزشکی شده و در زمینه های خون شناسی یا انگل شناسی فعالیت می کنند.

دکتر پاشایی نیز با انتقاد از فرصت های شغلی محدود فارغ التحصیلان این گرایش می گوید:
“چون علوم جانوری در کشور ما ناشناخته است، فرصت های شغلی فارغ التحصیلان آن نیز محدود می باشد. برای مثال شاخه موزه داری در علوم جانوری که به حفظ نمونه های قدیمی می پردازد، یکی از شغل های مهم و پردرآمد دنیا است که مسوولیت آن را متخصصان علوم جانوری برعهده دارند. اما متاسفانه این وظیفه در کشور ما به افرادی سپرده می شود که تخصص لازم را نداشته و به همین دلیل تعدادی از موزه ها در شرایط مناسبی قرار ندارند.

ظرفیت پذیرش کل و گرایش مختلف:

توانایی های جسمی، علمی، روانی و … مورد نیاز و قابل توصیه

الف) توانایی علمی: “تعداد انگشت شماری از کتابهای رشته علوم جانوری به زبان فارسی است. این در حالی است که کتابهای مورد نظر نیز قدیمی هستند و نمی توان به یاری آنها از تحقیقات و مطالعات جدید باخبر شد. به همین دلیل دانشجوی علوم جانوری لازم است که با زبان انگلیسی آشنا باشد. همچنین دانشجوی علاقه مند به جانورشناسی باید در ریاضی و بخصوص آمار توانمند باشد.

آشنایی با دروس زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضی در سطح دبیرستان بصورت نسبتاً قوی جزو توانایی های مطلوب داوطلبان این رشته می باشد.

ب) توانایی جسمی:

ج) علاقمندیها: برای موفقیت در تمام رشته های دانشگاهی باید صبر و حوصله داشت. اما در بعضی از رشته ها این نیاز بیشتر احسای می شود چرا که دانشجو باید وقت زیادی را صرف تحقیق و آزمایش کند تا در مطالعاتش به نتیجه برسد. گرایش علوم جانوری نیز از جمله همین رشته ها است. دانشجویان این رشته باید به گردش در طبیعت علاقه مند باشند چون اطلاعاتی که با حضور در محیط طبیعی زندگی جانور می توانند به دست بیاورند در هیچ کتابی پیدا نخواهند کرد.

د) توانایی مالی: “در کشور ما دز زمینه علوم جانوری فعالیت های تحقیقاتی زیادی انجام نگرفته است. به همین دلیل دانشجویان علاقه مند به فعالیت های تحقیقاتی می توانند در این رشته حضوری فعال داشته باشند تا جایی که گاه یک دانشجوی کارشناسی این رشته طی مدت تحصیل خود یک یا دو گونه جدید از جانوران را شناسایی می کند.

نکات تکمیلی:

اکثر واحدهای درسی سه گرایش علوم گیاهی، علوم جانوری و زیست دریا یکسان است و فقط ۱۷ واحد این سه گرایش با یکدیگر تفاوت دارد و در واقع دانشجو تنها با مطالعه ۱۷ واحد تخصصی، کارشناس علوم گیاهی، علوم جانوری و یا زیست دریا می شود.

دکتر پاشایی در این باره می گوید: در خارج از ایران رشته های زیست شناسی از آغاز تفکیک شده هستند و به جز درسهای عمومی و پایه مثل شیمی و یا ریاضی مابقی درسهایشان تخصصی می باشد. چون تعداد قابل توجهی از دروس گرایشهای فوق با یکدیگر فرق دارد. برای مثال دیرین شناسی، فیزیولوژی و ژنتیک در علوم گیاهی با علوم جانوری تا حدودی فرق دارد چون ما جانوران را به دو شاخه عمده مهره داران و بی مهره ها تقسیم می کنیم که می توانند سطحی گسترده از یک سلولی ها تا انسان را در بر بگیرند در حالی که در گیاه شناسی چنین تقسیمی معنی نمی دهد و یا در بحش جنین شناسی، گیاهان دوره تکوین ندارند در حالی که این مرحله در جانوران، مرحله مهمی است. از سوی دیگر وقتی دانشجویی گرایش علوم جانوری را انتخاب کرد امکان دارد علاقه ای به دروس علوم گیاهی، علوم جانوری و زیست دریا یکسان است و فقط ۱۷ واحد این سه گرایش با یکدیگر تفاوت دارد و در واقع دانشجو تنها با مطالعه ۱۷ واحد تخصصی، کارشناس علوم گیاهی، علوم جانوری و یا زیست دریا می شود.

دکتر پاشایی در این باره می گوید: در خارج از ایران رشته های زیست شناسی از آغاز تفکیک شده هستند و به جز درسهای عمومی و پایه مثل شیمی و یا ریاضی مابقی درسهایشان تخصصی می باشد. چون تعداد قابل توجهی از دروس گرایشهای فوق با یکدیگر فرق دارد. برای مثال دیرین شناسی، فیزیولوژی و ژنتیک در علوم گیاهی با علوم جانوری تا حدودی فرق دارد چون ما جانوران را به دو شاخه عمده مهره داران و بی مهره ها تقسیم می کنیم که می توانند سطحی گسترده از یک سلولی ها تا انسان را در بر بگیرند در حالی که در گیاه شناسی چنین تقسیمی معنی نمی دهد و یا در بخش جنین شناسی، گیاهان دوره تکوین ندارند در حالی که این مرحله در جانوران، مرحله مهمی است. از سوی دیگر وقتی دانشجویی گرایش علوم جانوری را انتخاب کرد امکان دارد علاقه ای به دروس علوم گیاهی نداشته باشد و به اجبار سر کلاسهای دروس تخصصی علوم گیاهی بنشیند که البته عکس چنین قضیه ای نیز ممکن است و در هر دو صورت باعث می شود که مقداری از انرژی و وقت دانشجو تلف شده و استاد نیز نتواند کلاس مفید و فعالی داشته باشد.

یکی دیگر از اساتید دانشگاه در همین زمینه می گوید:
“هدف از گسترش دروس عمومی و محدود کردن دروس اختصاصی در گرایشهای مختلف زیست شناسی، زیاد کردن فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان کارشناسی زیست شناسی بوده است. یعنی فارغ التحصیلان بتوانند علاوه بر مراکز و سازمانهای اختصاصی مربوط به گرایش خود در آموزش و پرورش نیز استخدام شوند اما این طرح بازدهی خوبی نداشت چون از یک سو ظرفیت استخدام آموزش و پرورش کاهش یافته و از سوی دیگر تعداد فارغ التحصیل رشته زیست شناسی در گرایشهای مختلف بخصوص گرایش زیست شناسی عمومی افزایش یافته است و در نتیجه فارغ التحصیلان نمی توانند براحتی جذب آموزش و پرورش شوند و به دلیل این که از معلومات تخصصی خوبی نیز برخوردار نیستند، نمی توانند در سازمانها و مراکز تخصصی مربوط به گرایش خود مشغول به کار گردند.


مطلب را به اشتراک بگذارید به اشتراک گذاری در گوگل پلاس به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک گذاری در کلوب به اشتراک گذاری در فیس نما به اشتراک گذاری در توییتر
برچسب ها کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد زیستکارشناسی ارشد علوم جانوری) - جانورشناسی یا بیوسیستماتیک ۲- فیزیولوژی جانوری اعم از حیوانی و انسانی ۳- بافت شناسی و جنین شناسی جانوری


فرم ها

بسته مشاوره ارشد 1 سفیران بسته مشاوره اینترنتی
بسته مشاوره ارشد 2 درخواست بورس تحصیلی (حمایت مالی-آموزشی)
همکاری با رتبه های برتر 94 دکتری فراخوان دعوت به همکاری از رتبه های برتر آزمون کارشناسی ارشد 94
درخواست تدریس مشاوره آزمونهای آزمایشی
مشاوره رایگان کلاسهای آنلاین کارشناسی ارشد بودجه بندی آزمون دکتری
درخواست مشاوره معرفی پشتیبان ارشد ثبت نام پیام نور


نظرات :
دهقان گفته است :
سلام کارشناس بیولوزی جانوری دارم و قصددارم تو رشته خودم فیزیوجانوری ادامه بدم.تماس گرفتم مسئولین جواب قانعی ندادن.اگه میشه همایش بزارین برای اشنایی چون بادوستان میخواهیم بیاییم ثبتنام.منتظرتماستون هستیم تشکر
پاسخ مدیر سایت :
سلام . موسسه فقط برای مجموعه زیست خدمات ارائه می کند و زیست جانوری و گیاهی شامل نمی شود
تاریخ : 1394/04/16 11:49:51

زیبا گفته است :
با سلام و احترام میخواستم بدونم من الان فارغ التحصیل رشته مهندسی مدیریت و آبادانی روستاها هستم میتونم فیزیولوژی جانوری شرکت کنم ارشدمو? و اینکه بهترین منابع برای این رشته چه چیزیه?
پاسخ مدیر سایت :
سلام . بله برای ارشد می توانید تغییر ر شته دهید .
تاریخ : 1394/04/14 0:37:33

سارا گفته است :
با سلام یک سوال دارم، ممنون میشم پاسخ بدید، یک کارشناس ارشد رشته زیست شناسی علوم جانوری گرایش فیزیولوژی جانوری می تواند در کنکور دکتری گرایش های علوم دامی شرکت کند ؟
پاسخ مدیر سایت :
سلام . بله کلیه رشته می توانند شرکت کنند
تاریخ : 1394/03/11 9:55:56

طاهره گفته است :
سلام.من دانشجوی ترم6 سلولی هستم و میخوام با شرط معدل تو دانشگاه خودم ارشد بخونم سلولی و مباحث مولکولی رو دیگه دوست ندارم و به بافت شناسی علاقه پیدا کردم.به نطرتون دنبال علاقم برم یا به فکر مقاطع بالاتر باشم?
پاسخ مدیر سایت :
سلام . شما هنوز فرصت کافی دارید و می توانید تحقیق بیشتر در مورد انتخاب خود  داشته باشید با اساتید خود نیز مشورت کنید
تاریخ : 1394/02/16 15:23:20

زهره گفته است :
باسلام.قبلا هم پیام گذاشتم اما جوابی دریافت نکردم.ترم 7زیست دریا هستم .امسال برا ارشد آماده نیستم قصد دارم جانورشناسى تکوینی امتحان بدم .اما منابع رو دقیق نمیدونم چطور و با چه برنامه ای پیش برم .تشکر از طریق ایمیل پاسخ بدید ممنون میشم
پاسخ مدیر سایت :
سلام . ماهان برای مجموعه زیست شناسی خدمات ارائه می دهد برای رشته شما می توانید از دروس مشترک استفاده کنید
تاریخ : 1393/09/24 12:7:4

فرشته گفته است :
سلام .خواستم بپرسم امکانش هس از کارشناسی زیست جانوری تو ارشد به ژنتیک یا بیوتکنولوژی بریم؟
پاسخ مدیر سایت :
سلام . بله می توانید شرکت کنید
تاریخ : 1393/08/15 8:49:14

reza گفته است :
سلام دانشجو ترم 5 زیست شناسی هستم از کی برای کنکور ارشد اماده بشم بهتره؟ دوست دارم سریع تر این روند کنکور طی بشه
پاسخ مدیر سایت :
سلام . شما سال آینده برای کنکور خود را آماده کنید
تاریخ : 1393/07/12 16:14:33

عارفه گفته است :
سلام و خسته نباشید از سایت خوبتون ممنونم مفید بود میخواستم ببینم میشود از کارشناسی زیست به ارشد علوم ازمایشگاهی رفت ؟به علت داشتن دو مدرک متفاوت پیدا کردن زمینه ی شغلی سخت نمیشود؟
پاسخ مدیر سایت :
سلام . علوم آزمایشگاهی از گروه پزشکی است و نمی توانید انتخاب کنید
تاریخ : 1393/06/03 2:7:37

عاطفه گفته است :
سلام.خواستم بدونم با لیسانس کشاورزی امکان شرکت در ارشد زیست جانوری گرایش بافت شناسی و جنین شناسی وجود دارد؟
پاسخ مدیر سایت :
سلام . بله می توانید شرکت کنید
تاریخ : 1393/05/10 21:35:14

ابوالفضل رضایی گفته است :
سلام میخواستم بدونم کل هزینه بسته های آموزشی ارشد زیست شتاسی جانوری چقدر میشه؟ با تشکر
پاسخ مدیر سایت :
سلام . می توانید از نمایشگاه خرید کنید تا از  تخفیف 30% بهرمند شوید
تاریخ : 1393/02/14 8:31:26

اولین قبلی1 | 2بعدی آخرین
نظر شما :

نام : *
 

ایمیل : *
   

شماره همراه به صورت کامل ( مثال : 09121111111 - جهت آگاه سازی از پاسخ ) : *
 

متن پیام : *
 کد بالا را در کادر وارد نمایید :
در صورت ناخوانا بودن کلیک نمایید


جهت مشاهده کلاسهای حضوری،جزوات مکاتبه ای،آزمون های آزمایشی،کتب بانک تست ماهان،تحلیل کنکور و . . . لطفا رشته خود را انتخاب نمایید.


فني مهندسي
علوم انسانی و هنر

علوم پايه و کشاورزي
مهندسي برق
مجموعه مديريت
علوم اجتماعي رياضي
مهندسي شيمي مدیریت اجرایی و mba 
علوم ارتباطات فيزيک
مهندسي صنايع-صنايع
 علوم سیاسی علوم تربيتي 1 مجموعه شيمي
مهندسي صنايع-سيستم تربيت بدني روانشناسی 2 
زيست شناسي
مهندسي عمران
حسابداري
 علوم اقتصادي
زيست شناسي-علوم جانوري
مهندسي فناوري اطلاعات
حقوق
روانشناسی 1
زيست شناسي-علوم گياهي
مهندسي کامپيوتر
ادبيات انگليسي علوم دريايي و اقيانوسي کشاورزي-زراعت ،اصلاح نباتات
مهندسي مکانيک
آموزش زبان جغرافيا کشاورزي-علوم باغباني
مهندسي مواد
مترجمي زبان هنرهاي تصويري و طراحي کشاورزي - علوم دامي
مهندسي معدن زبان و ادبيات فارسي هنرهاي پژوهشي
ژئوفيزيک
مهندسي نفت
 معماریتیزرهای کارشناسی ارشد ماهان (ادامه  جشن بزرگ کارشناسی ارشد ماهان (ادامه) برنامه صعود کارشناسی ارشد (ادامه)
 رتبه های برتر دکتری (ادامه  رتبه های برتر کارشناسی ارشد(ادامه)
افتخارات ماهان

آزمون های آزمایشی کشوری دکتری

جهت اطلاع از نحوه برگزاری آزمون های دکتری ماهان در رشته مورد نظر بر روی این بخش کلیک نمایید.

مشاهده

ارائه کتب جامع هدفمند دکتری

جهت مشاهده لیست کتب رشته مورد نظر به همراه نام مولف و قیمت آنها کلیک نمایید.

مشاهده

کلاس های حضوری و مجازی دکتری

جهت اطلاع از برنامه زمانبندی کلاس های حضوری و غیر حضوری دکتری ماهان در این بخش کلیک نمایید.

مشاهدهجهت مشاهده کلاس های حضوری، آزمون های آزمایشی، کتب دکتری ماهان و . . . لطفا رشته خود را انتخاب نمایید.

فني مهندسي
علوم انسانی و هنر
علوم پايه
مهندسی برق الکترونیک
آموزش زبان انگلیسی حقوق (جزا ، خصوصی ) شیمی(تجزیه)
مهندسی برق قدرت ارتباطات حسابداری و مالی شیمی(معدنی)
مهندسی برق کنترل اقتصاد فلسفه تعلیم و تربیت
شیمی(آلی)
مهندسی برق مخابرات ادبیات علوم سیاسی
فیزیک
مهندسی شیمی آینده پژوهی
مشاوره


مهندسی مواد برنامه ریزی درسی مدیریت
مهندسی عمران(سازه ، ژئو) کارآفرینی مدیریت آموزشی
مهندسی صنایع روانشناسی عمومی مدیریت بازاریابی
مهندسی مکانیک روانشناسی تربیتی
مدیریت فناوری اطلاعات
مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)
روانشناسی سلامت
مدیریت تکنولوژی

جامعه شناسی مدیریت رسانه
پژوهش هنر
مدیریت صنعتی
علوم تربیتی
مدیریت مالی
شهر سازی
مدیریت دولتی
  روابط بین الملل

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88401313 تماس بگیرید .


جهت مشاهده کلاسهای حضوری،جزوات مکاتبه ای،آزمون های آزمایشی،کتب بانک تست ماهان،تحلیل کنکور و . . . لطفا رشته خود را انتخاب نمایید.

کارشناسی ارشد

مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
مدیریت فناوری اطلاعات IT
مدیریت رسانه
مدیریت MBA
روانشناسی بالینی
مدیریت اجرایی
مهندسی عمران (ساخت-سازه-راه و ترابری)
مدیریت بازرگانی
آموزش زبان انلیسی
مدیریت دولتی
حسابداری
روانشناسی
 پژوهش هنر
 
 علوم تربیتی(مدیریت آموزشی - برنامه ریزی درسی)
   مهندسی صنایع - صنایع
   مهندسی صنایع-مدیریت سیستم و بهره وری
   مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی - تبدیل انرژی )
   زیست (ژنتیک)
   زیست فناوری (میکروبی)
   مدیریت ورزشی
   مدیریت بازاریابی در ورزش
   مدیریت رویدادهای ورزشی
   مدیریت رسانه های ورزشی
   مدیریت راهبردی در سازمانهای ورزشی
   علوم اقتصادی
   علوم سیاسی
   زبان و ادبیات فارسی
   
   جهت اطلاعات بیشتر با شماره 8506 تماس بگیرید

جهت خرید آنلاین کتاب ها،جزوات مکاتبه ای و دانلود خلاصه فصل اول کتاب ها و سوالات و پاسخنامه کنکور  دو سال گذشته لطفا رشته خود را انتخاب نمایید.

فني مهندسي
علوم انسانی و هنر

علوم پايه و کشاورزي
مهندسي برق مجموعه مديريت علوم اجتماعي رياضي
مهندسي شيمي مديريت اجرايي علوم ارتباطات فيزيک
مهندسي صنايع-صنايع معماري علوم تربيتي 1 مجموعه شيمي
مهندسي صنايع-سيستم تربيت بدني علوم تربيتي 2 زيست شناسي
مهندسي عمران حسابداري علوم اقتصادي زيست شناسي-علوم جانوري
مهندسي فناوري اطلاعات حقوق  روانشناسي 1
زيست شناسي-علوم گياهي
مهندسي کامپيوتر ادبيات انگليسي روانشناسی 2
کشاورزي-زراعت ،اصلاح نباتات
مهندسي مکانيک آموزش زبان جغرافيا کشاورزي-علوم باغباني
مهندسي مواد مترجمي زبان هنرهاي تصويري و طراحي کشاورزي - علوم دامي
مهندسي معدن زبان و ادبيات فارسي هنرهاي پژوهشي ژئوفیزیک
مهندسي نفت مدیریت MBA  علوم سیاسی
عنوان دوره :

کلاسهای آنلاین آمادگی آزمون دکتری Ph.D Online

 

شعار دوره :

ماهان پل ورود به دکتری...

 

مقدمه :

دپارتمان آموزش مجازی ماهان از اسفند ماه سال 1389 با برگزاری اولین دوره آمادگی آزمون دکتری در دروس استعداد تحصیلی و زبان عمومی بصورت آنلاین آغاز به کار کرد.
با توجه به شرکت بیش از 110 نفر از دانشپذیران از شهرهای مختلف کشور و آمار قبولی فوق العاده در اولین دوره برگزاری کلاسهای آنلاین ، ماهان را برآن داشت تا
دوره های بعدی را با کسب تجربه از دوره های قبل، با تعداد رشته های بیشتر و بالابردن سطح کیفی دوره ها خدمات استفاده از این کلاسها را برای دانشپذیرانی که
به هر دلیل فرصت شرکت در کلاسهای حضوری را ندارند برگزار کند.

حال با گذشت بیش از 5 سال از برگزاری دوره های آنلاین و آمار قبولی بیش از 220 نفراز دانشپذیران ماهانی همانند دوره های گذشته بعنوان اولین و تنها مرکز ارائه دهنده
دوره های آنلاین آمادگی آزمون دکتری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان (در داخل وخارج از کشور) می باشد.


 

مزایا :

1.امکان بهره مندی از خدمات دوره در هر زمان و مکان

2.تدریس توسط اساتید کلاسهای حضوری

3.امکان مشاهده فایل ضبط شده بصورت نامحدود

4.امکان تعامل با اساتید و سایر دانشپذیران در کلاس آنلاین

5.بهره مندی از سایر مزایای کلاسهای حضوری

نکته 1 : داوطلب در هر ساعت از شبانه روز بطور نامحدود میتواند فایل مورد نظر را بر روی اینترنت ملاحظه نماید و تا زمان کنکور اعتبار کاربرفعال می باشد.

نکته 2 : دارا بودن یک دستگاه سیستم ، تبلت ، موبایل و داشتن اینترنت پرسرعت(حداقل 512 کیلوبایت)  برای استفاده ازخدمات آموزش مجازی

 

نحوه استفاده از خدمات دوره :

داوطلب گرامی پس از تکمیل مراحل ثبت نام و تائیدیه واحد مالی نام کاربری و رمز عبور منحصر به خود را از واحد آموزش مجازی دریافت مینماید
که مجوز ورود وی به سامانه آموزش مجازی و استفاده از کلاسهای آنلاین و آفلاین می باشد.
کلاسها در زمان خاصی طبق تقویم آموزشی که در هنگام مشاوره به داوطلب اعلام می شود و در پنل شخصی کاربر نیز آپلود خواهد شد ، برگزار می شود.
بعداز اتمام کلاس لینک ضبط شده داخل پروفایل داوطلب ارسال خواهد شد و امکان مشاهده کلاس فوق برای ایشان تا زمان کنکور دکتری قابل دسترسی می باشد.
برنامه کلاسهای آنلاین آمادگی آزمون دکتری ماهان - تابستان 1394
 مدیریت  حسابداری 
                رواشناسی عمومی               روانشناسی تربیتی 
 شیمی تجزیه  شیمی آلی 
 شیمی معدنی  فیزیک 
 آینده پژوهی   دروس عمومی مشترک کلیه رشته ها  
فرم آئین نامه ثبت نام کلاسهای مجازی آمادگی آزمون دکتری-تابستان 1394ردیف عنوان تخفیف درصد تخفیف
 1   رتبه یک کارشناسی ارشد   رایگان
 2  معدل بالای 19 کارشناسی ارشد   60%
 3  حضور مجدد در کلاسهای آنلاین  30%
 4  پیش ثبت نام و خرید از فروشگاه آنلاین   تا 25%
 5  پک کامل کلاس آنلاین+کتاب+آزمون  20%
 6  پک کامل کلاس آنلاین+آزمون  15% 
 7  دروس عمومی(درصورت عدم برنامه کلاس آنلاین)   15%
 8  پک کامل دروس تخصصی  10% 
 9  پک کامل دروس عمومی  7%
 10  تخفیف ویژه ماهانی  5%
 11  پرداخت نقدی  5%

نمونه ای از کلاس آنلاین-ریاضی و آمار
موسسه آموزش عالی ماهان
نمونه ای از کلاس آنلاین-شیمی تجزیه پیشرفته
موسسه آموزش عالی ماهان


نمونه ای از کلاس آنلاین- روش های اسپکتروسکوپی تجزیه ای
موسسه آموزش عالی ماهان
نمونه ای از کلاس آنلاین-استعداد تحصیلی
موسسه آموزش عالی ماهان


فرم مشاوره رایگان کلاسهای آنلاین آمادگی آزمون دکتری ماهانگلچینی از رتبه های برتر دانشپذیران کلاسهای آنلاین آمادگی آزمون دکتری ماهان


پریسا کاشانی-مدیریت کسب و کار
زهرا حاجی هاشمی-مدیریت دولتی
مریم دهقان-مدیریت
مجید فرنیا-مدیریت
فرزاد عظیمی-مدیریت
مروارید خواجه-مدیریت
سیامک خیبری-مدیریت
بتول مهرشاد-مدیریت
مریم عراقی-مدیریت
صدیقه باقری-مدیریت
هدیه تندکار-مدیریت
سمیرا نجارزاده-مدیریت
ریحانه مصلی نژاد-مدیریت
شیوا سلامات-مدیریت
سارا شاهرخی-مدیریت
هدیه طباطبائی-مدیریت
زهره احدی-فیزیک
فرشته ربانی-فیزیک
نرجس خیرآبادی-فیزیک
الهه کبیری-فیزیک
امین جهازی-فیزیک
شاهین ندائی-فیزیک
فاطمه امیری-فیزیک
فاطمه اشرفی-فیزیک
الهام ایل بیگی-فیزیک
هاجر توحیدی-فیزیک
صفورا محمدزاده-شیمی تجزیه
فاطمه نعمتی-شیمی تجزیه
مهدیه زیدآبادی-شیمی تجزیه
الهه داداش پور-شیمی تجزیه
مهسا پویان-شیمی تجزیه
مینا زارع-شیمی آلی
نسیم یزدانی نیا-شیمی آلی
فرشته سلیمانی-شیمی آلی
فاطمه آشتیانی-شیمی آلی
حکیمه سادات میرزایی-شیمی آلی
زهرا کبودوند-شیمی آلی
نرگس محمدی-شیمی آلی
فاطمه بلاغت نیا-شیمی آلی
رزا ادریس عامری-شیمی آلی
شیرین ابراهیمی-روانشناسی
کژال شیخ احمدی-روانشناسی
پرستو شهریاری-روانشناسی
فریبا مرسلی-روانشناسی
فاطمه آذرگون-روانشناسی
سپیده شاهمرادی-روانشناسی
امیر هادی معنوی مقدم-حسابداری
بیژن زنگنه-حسابداری
فاطمه یوسف معمار-حسابداری
آرزو سادات بطحایی-مهندسی مکانیک
فاطمه صابری راد-مجموعه ریاضی
میرمجید محمدی فومنی
غزال محمدی
مهتاب شریفیان
صدیقه بختیاری
گلناز کشاورز
عادل امین
سپیده ناصری
لیلا کریم خانی
مونا لقمان-شهرسازی
اکرم ناصری-ریاضی محض
حمیده رشیدی-ریاضی محض
شهرزاد معتقدی-روانشناسی
سحر مکرم-جنگل شناسی
مهدیه کشاورز-پژوهش هنر
فاطمه زبردست-علوم تربیتی
قابل توجه کلیه دانشجویان محترم کنکور دانشگاه سراسری تهران و شهرستان هاراهنمای استفاده از کلاس های آنلاین

                                                   

 

طرح ویژه برگزاری کلاس های Online  (ویژه کنکور دانشگاه سراسری)


داوطلبین گرامی :

دیگر نگران عدم حضور خود در کلاس های آمادگی کنکور ماهان در تهران نباشید . کارشناسان آموزش ماهان با استفاده از جدیدترین متدهای آموزش الکترونیکی (E-learning)  مشکل محدودیت زمانی و عدم حضور فیزیکی شما را در دوره های زمانی ثابت در شهر تهران حل نموده اند .

موسسه آموزش عالی آزاد ماهان مفتخر است به عنوان تنها  برگزار کننده طرح تدریس الکترونیکی، بعداز 3 سال اجرا در مقطع دکتری و 3 ترم در مقطع کارشناسی ارشد، اقدام به برگزاری دوره ویژه کنکور دانشگاه سراسری نموده است.


کلاس Online چیست ؟


کلاس Online یک فضای آموزش هوشمند مجازی است مختص به داوطلبینی که به دلیل عدم سکونت در تهران و یا نداشتن وقت کافی امکان شرکت در کلاس های آمادگی کنکور را ندارند .
لازمه ی شرکت در کلاس مجازی در مرحله اول تهیه یک اینترنت حداقل با سرعت 512 است . بعد ازثبت نام یک Username & Password اختصاصی به نام داوطلب تعریف شده و قابلیت دسترسی به پورتال دانشجوئی ماهان به وی داده میشود .

همزمان استاد مربوطه که همان استاد کلاس های حضوری ماهان در تهران هستند نیز در استودیو ماهان با بهره گیری از کامپیوتر هوشمند آماده به تدریس به دانشجویان گرامی میشوند .
یکی از بزرگترین مزایای این طرح نوین آموزشی امکان پرسش و پاسخ Online  در حین تدریس استاد بین ایشان و دانشجویان میباشد و بدین ترتیب همکاری کامل بین آنها وجود خواهد داشت و از سوالات و نظرات همکلاسی ها آگاهی پیدا خواهند کرد .
استاد با توجه به تخته وایت برد هوشمندی که در اختیار دارد سرفصل های دروس را بصورت کامل و جامع آموزش میدهند . تمامی جزوات آموزشی از قبیل شرح درس , نکات تستی و نمونه سوالات کنکوری توسط اساتید در دسترس شما عزیزان قرار خواهد گرفت و شما امکان بازبینی مجدد کلاس ها تا زمان کنکور را خواهید داشت که این نیز از عوامل موثر و منحصر به فرد این شیوه نوین آموزشی است .
اگر داوطلبین به هر دلیلی نتوانند راس ساعت و بصورت همزمان  Online  باشند , تمام جلسات بصورت ضبط شده در پورتال دانشجوئی باقی خواهند ماند و شما عزیزان میتوانید هر ساعت شبانه روز و از هر نقطه جغرافیایی به اینترنت و پورتال ماهان متصل شده و مکررا کلاس ها را بازبینی کنید .
موسسه آموزش عالی آزاد ماهان مفتخر است که باز هم به عنوان اولین و بهترین پشتیبان آموزشی طرح تدریس الکترونیکی را بعداز 3 سال اجرا در مقطع دکتری  برای شما متقاضیان عزیز کارشناسی ارشد نیز به ارمغان آورده است .مزایا :

•    امکان بهره مندی از فضای آموزشی با متد اساتید برند کنکور در تهران
•    امکان دسترسی به جزوات آموزشی , نکات کنکوری و نمونه سوالات تستی
•    پرسش و پاسخ همزمان بصورت شبیه سازی شده کلاس حضوری
•    امکان ضبط کلاس در پورتال دانشجویی و بازبینی مکرر تا زمان کنکور
•    هزینه کم برای بهره مندی از بهترین و جدیدترین شیوه آموزشی

امکانات لازم برای شرکت در کلاس :

•    اینترنت سرعت 512
•    Flash Playerمشاوره رایگان کلاسهای آنلاین کارشناسی ارشد


با شماره 88101305 تماس بگیرید

جهت مشاهده نمونه کلاسهای آنلاین کلیک کنید

جهت برگزاری کلاسهای پیشنهادی و درخواستی فرم را پر کنید اینجاثبت نام

 


برنامه کلاسهای آنلاین کارشناسی ارشد دوره سراسری تابستان 94
ردیف  رشته نام درس استاد ساعت و زمان برگزاری مدت ساعت شهریه کلاس (تومان)
1 مدیریت و مدیریت اجرایی و MBA زبان تخصصی منافی جمعه11-8 30 260،000
2 مدیریت و مدیریت اجرایی و MBA تئوری مدیریت
سلامی دوشنبه 20-16 48 400،000
3 مدیریت اجرایی و MBA GMAT مدنی سه شنبه 20.30-17.30 35 330،000
4 MBA زبان ویژه MBA
رمضانی
شنبه17-14 40 350،000
5 مدیریت اجرایی و MBA
دانش مسایل روز مدنی چهارشنبه 20.30-17.30 30 260،000
6 MBAو فنی مهندسی ریاضی عمومی رضاپور یکشنبه 20-14 60 380،000
7 مدیریت اقتصاد خردوکلان اسدالهی پنجشنبه 16-12 48 400،000
8 مدیریت پژوهش عملیاتی معدنچی جمعه 16-12 40 300،000
9 مدیریت بازاریابی مدرسی یکشنبه16-12 30 260،000
10 مدیریت مدیریت مالی
جواهری پنجشنبه 12-8 40 300،000
11 مدیریت اصول مدیریت از دیدگاه اسلام مدرسی  شنبه 16-132 30 260،000
12 مدیریت و حسابداری  آمار رضاپور سه شنبه 20-17 30 240،000
13 مدیریت و حسابداری  ریاضی رضا پور سه شنبه 17-14 30 240،000
15 حسابداری حسابداری مالی علیمحمدی پنجشنبه 20-14 60 440،000
16 حسابداری حسابداری صنعتی عالیخانی جمعه 17-13 48 380،000
17 حسابداری حسابرسی عالیخانی جمعه 20-17 30 240،000
18 روانشناسی روانشناسی مرضی
همتی یکشنبه 20-17 35 300،000
19 روانشناسی روانشناسی رشد
خدامرادی شنبه 20-17 30 260،000
20 روانشناسی روانشناسی عمومی همتی یکشنبه 17-14 30 260،000
21 روانشناسی روانشناسی بالینی خدامرادی دوشنبه 20-17 30 260،000
25 روانشناسی علم النفس
خدامرادی دوشنبه 17-14 20 180،000
26 روانشناسی آمار و روش تحقیق صفایی
جمعه 11-8 35 330،000
27 روانشناسی
زبان تخصصی
منافی جمعه 14-11 30 260،000
28 آموزش زبان آزمون سازی درخشش سه شنبه 20-17 21 170،000
29 آموزش زبان روش تدریس فتحی  شنبه 20-16 30 240،000
30 آموزش زبان زبانشناسی درخشش سه شنبه 17-14 27 210،000
31 آموزش زبان زبان عمومی
فتحی جمعه 15.30-12.30 30 240،000
32 مواد شیمی فیزیک  کوکبی جمعه 20-15 50 430،000
34 مواد خواص مکانیکی کوکبی چهارشنبه 20-16 40 350،000
35 مواد استحاله فازها کوکبی جمعه 14-8 60 500،000


جهت برگزاری کلاسهای پیشنهادی و درخواستی فرم را پر کنید اینجا
با شماره 88101305 تماس بگیرید

ماهان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید