مهندسی برق الکترونیک | ماهان  " سراسری "
    معرفی رشته و آینده شغلی
    گرایش های رشته
    دروس عمومی، پایه و تخصصی
    رشته های مجاز
    منابع دروس
    دانشگاه های پذیرنده دکتری

    " آزاد "
      معرفی رشته و آینده شغلی
      گرایش های رشته
      دروس تخصصی
      دروس کنکور و ضرایب
      منابع دروس
      دانشگاه های پذیرنده دکتری

     دکتریآیا از پراکندگی و وسعت منابع کنکور دکتری در هراس هستید؟
     دکتریآیا با سلایق طراحان سؤال آشنا نیستید و نمی دانید از چه سرفصل ها و چه محتوایی مورد سنجش قرار می گیرید؟
     دکتریآیا نیاز به خلاصه و چکیده ی سر فصل های مهم و پرتکرار کنکور دکتری را در خود احساس می کنید؟
     دکتریآیا از انگیزه ی کافی برای درس خواندن و طی مسیر رقابت کنکور دکتری برخوردار نیستید؟     موسسه آموزش عالی ماهان با سیزده سال تجربه در برگزاری دوره های آمادگی آزمون دکتری ، با تاسیس دپارتمان مهندسی برق در مقطع دکتری اولین و قوی ترین مرکز آموزشی جهت ورود به دکتری می باشد.
     دکتریدر جستجوی برترین ها نیستیم ، به ساختن برترین ها می اندیشیم
     گروههای آموزشی دانشکده مهندسی برق
     دکتری  گروه الکترونيک
     بسياری از محصولات و خدمات در جامعه نوين امروزی بر پايه عملکرد مهندسان الکترونيک طراحی، توليد، و مورد استفاده قرار می‌گيرند. الکترونيک نوين استفاده از سيستم‌های پيچيده درتمامی شاخه‌های مهندسی و توليد و ساخت را ميسر نموده، به گونه‌ای که به کارگيری اين سيستم‌ها، زندگی نوع بشر را عميقا " متأثر و متحّول ساخته است. کامپيوتر يکی از کارآمدترين اين سيستم‌ها است که از افزاره‌های متنوع الکترونيکی اعم از ديودها، ترانزيستورها ساخته شده در سطح يک تراشه بسيار کوچک می‌باشند، تشکيل می‌شود .

     کامپيوترها نيز به نوبه خود در زمينه شناخت نحوه عملکرد و مدل‌سازی افزاره‌های ميکروالکترونيک موجود و يا طراحی و ساخت افزاره‌های جديد مورد استفاده قرار می‌گيرند. همچنين شاخه‌های جديدی از مهندسی نظير مکاترونيک، بيوالکتريک و الکترونيک نوری به ترتيب از تلفيق الکترونيک بامهندسی مکانيک، علوم‌پزشکی و فيزيک نور، پديد آمده‌اند .

     هدف از ارائه دوره مهندسی الکترونيک، آموزش و کسب مهارت دانشجويان در جنبه‌های عملی و نظری طراحی و پياده‌سازی سيستم‌های نوين الکترونيکی است. به گونه‌ای که مهندسان الکترونيک می‌توانند تجهيزات الکترونيکی موردنياز صنعت و ساير شاخه‌های مهندسی را طراحی کرده و بسازند و يا سيستم‌های الکترونيکی موجود را تجزيه و تحليل کنند. اين سيستم‌ها شامل افزاره‌های ميکروالکترونيک و مدارهای الکترونيکی چه بصورت مجزا و چه مجتمع اعم از ديجتيال، آنالوگ و يا مختلط می‌باشند .

     کسب مهارتهای لازم به همراه داشتن دانش‌فنی و قوه ابتکار است که مسيرهای شغلی فراوان را فرا روی فارغ‌التحصيلان رشته مهندسی الکترونيک قرار می‌دهد.
     دکتری لیست دروس امتحانی
     نام دروس آزاد/سراسری
     الکترونیک2 سراسری
     تئوری تکنولوژی و ساخت
     مدارهای مجتمع خطی
     مدار آزاد
     دکتری  گروه بيوالکتريک
     مهندسی پزشکی يک نظام جديد و گسترش يافته در مهندسی است که با همکاری مهندسين، فيزيولوژيست‌ها، پزشکان و دانشمندان، يک شناخت همه جانبه را در مسائل پزشکی فراهم می‌کند. هدف از مهندسی پزشکی توسعه و گسترش تجهيزات و روشهای تشخيصی و درمانی است. اين هدف با بکارگيری تکنولوژی و علوم در حل مسائل پزشکی و زيست‌شناسی تحقق می‌يابد.
     در سالهای اخير، پيشرفت در زمينه‌های ميکروالکترونيک، کامپيوتر، نظريه سيستم‌های غيرخطی، روشهای رياضی مدلسازی و روشهای پردازش سيگنال و تصوير، افق جديدی را در حل مسايل پزشکی و بيولوژی ايجاد کرده است. نوسان سازهای قلبی و تنفسی، روشهای غيرتهاجمی تشخيص، تصويرنگاری پزشکی، مهندسی نرونی، پروتزهای نرونی شنوايی قابل کاشت، سيستمهای تحريک الکتريکی عصبی – عضلانی برای ايجاد حرکت در اندام فلج از جمله محصولات مهندسی پزشکی است. گروه بيوالکتريک دانشکده برق، فعاليتهای آموزشی و پژوهشی خود را از سال 1374 شروع نموده و برنامه‌های آموزشی و پژوهشی بيوالکتريک را در سطح کارشناسی ارشد در دانشکده برق ارائه می‌کند.
     دکتری گروه قدرت
     موضوع اصلی اين مجموعه توليد، انتقال، توزيع و تبديل انرژی الکتريکی است. مهندسی سيستم‌های قدرت و ماشينهای الکتريکی دو شاخه کلاسيک اين گروه هستند. که در آنها مسائلی نظير بررسی، طراحی، بهره‌برداری، کنترل و حفاظت سيستم‌های قدرت و اجزاء آنها موردمطالعه قرار گرفته و اصول کار و طراحی انواع ماشينهای الکتريکی آموزش داده می‌شود. با توجه به نقش روز افزون کامپيوتر در شاخه‌های مهندسی امروزه اکثر تجزيه و تحليل و طراحی سيستمها و دستگاه‌های قدرت بوسيله کامپيوتر انجام می‌گيرد. بعلاوه در شاخه نوينی از مهندسی قدرت تحت عنوان « الکترونيک قدرت » سيستمهای که از ترکيب مبدلهای استاتيکی انرژی الکتريکی، ماشينهای الکتريکی و مدارهای الکتريکی حاصل می‌شود مورد بررسی قرار می‌گيرند. آزمايشگاهها و کارگاههای تخصصی گروه قدرت شامل: ماشينهای الکتريکی 1 و 2، فشارقوی، مدار و اندازه‌گيری 1 و 2، رله و حفاظت، مبانی مهندسی برق 1 و 2 و کارگاه برق می‌باشد.
     نام دروس آزاد/سراسری
     الکترو قدرت1 سراسری
     ماشین الکتریکی2 مشترک
     دینامیک سیستم های قدرت
     ریاضیات مهندسی آزاد
     زبان تخصصی آزاد
     دکتری گروه کنترل
     هدف از اين مجموعه آشنايی دانشجويان برق با چگونگی تجزيه و تحليل و مدلسازی سيستمهای پويا و معرفی اصول طراحی و نحوه استفاده از سيستم‌های کنترل خودکار برای بهبود رفتار اين سيستم‌ها می‌باشد. بعلاوه با توجه به قابليتهای نوينی که در طی دهه‌های اخير در پردازش اطلاعات توسط کامپيوتر بوجود آمده است. کاربرد آن در شبيه‌سازی رفتار سيستم‌های پويا، قسمتی از برنامه آموزشی مجموعه کنترل را تشکيل می‌دهد.
     نام دروس آزاد/سراسری
     کنترل خطی مشترک
     کنترل چند متغیره
     کنترل مدرن سراسری
     مدار ازاد
     دکتری گروه مخابرات
     هدف از ارائه اين مجموعه تربيت کارشناسان متخصص در زمينه‌های شناخت، نحوه عملکرد و چگونگی و نگهداری و بهره‌برداری و تجزيه و تحليل و طراحی سيستم‌های مخابراتی شامل سيستمهای مخابرات تلفن ثابت، تلفن سيار سلولی، ماهواره و ... می‌باشد. در اين گرايش دانشجويان مسائل و فنون انتقال اطلاعات را مورد مطالعه قرار می‌دهند و علاوه بر آن در باره قطعات، مدارها و با توجه به نقش روزافزون ارتباطات و انتقال اطلاعات در زندگی بشری و نيز تنوع صنايع مخابراتی در داخل کشور، تربيت کارشناسانی متخصص در زمينه‌های شناخت نحوه عملکرد و چگونگی نگهداری و بهره‌برداری و تجزيه و تحليل و طراحی سيستمهای مخابراتی از اهميت فوق العاده‌ای برخوردار است.
     نام دروس آزاد/سراسری
     الکترو مغناطیس مشترک
     فرایندهای اتفاقی
     ریاضیات مهندسی پیشرفته
     الکترومغناطیس پیشرفته
     سیگنال و سیستمها(تحلیل سیستم) سراسری
     مخابرات پیشرفته
     اخبار و سیستم آزاد
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 8506-021 تماس بگیرید .

     پرسش های پاسخ داده شده
     • ژیگال

      [ 1396/03/23 2:53:34 ]

      سلام من ارشد و در دانشگاه غیر انتفاعی خوندم زبان و‌مقاله و این چیزا رو هم ندارم میخواستم بدونم امکانش هست خودمو قوی کنم دکتری سراسری قبول بشم


      سلام

      روز بخیر

      کل فرایند انتخاب رشته ما به صورت تلفنی و غیر حضوری هستش

      شما تصویر کارنامتون رو برای ما میفرستین

      کارشناس متخصص رشته شما باهاتون تماس میگیره

      پاسخ سوالاتتون رو میدن
      و علایق و اولویت هاتون رو میپرسن

      و انتخاب هاتون رو میچینن ما اون رو از طریق تلگرام براتون ارسال میکنیم

      هزینه انتخاب رشته هم 60 تومنه

      شماره کارت ماهان
      6104337901310142

      بانک ملت بنام موسسه ماهان

      شماره تلگرام:

      09109019035

      با توجه به حجم پیام های ارسالی، به سوالهای متفرقه و پیام هایی که حاوی کارنامه، شماره تماس و تصویر فیش واریزی نباشند پاسخ داده نخواهد شد
      با سپاس

     • مصومه

      [ 1396/03/06 13:1:48 ]

      با سلام کلاس حضوری در اراک دارین اگر نه کلاس ان لاین به چه صورت است همان اساتید هستند امکان پرسش پاسخ وجود دارد و هزینه ان چقدر است


      با سلام و روزبخیر
      کلاس های حضوری ماهان فقط در تهران برگزار میشوند ولی برای داوطلبان شهرستان به صورت آنلاین کلاس برگزار میکنیم
      نفرمویدن چه رشته ای چه مقطعی
      برای اطلاعات دقیق و استفاده از طرح تخفیفمون به خانم زاده رحیم درتلگراام به شماره 09109019035 پیام بدین تا بیشتر راهنمایی تون کنن     سوال خود را بپرسید
     در صورتیکه علاقه مند به دسته بندی سوالات خود به نام خودتان هستید ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس سوال خود را مطرح نمایید تا پس از پاسخ در بخش سوالات من قابل مشاهده باشد.
     در صورت تمایل وارد شوید
     •  
     •    
     •  
     •