نفیسه قرائی رتبه 2 روانشناسی دکتری 1400نفیسه قرائی رتبه 2 روانشناسی دکتری 1400

نفیسه قرائی رتبه 2 روانشناسی  دکتری 1400

 

 

نتيجه نهايي: رتبه 2 روانشناسی کودکان استثنایی

 

1- از چه زمانی برای کنکور دکتری شروع به مطالعه کردید ؟ و اينكه شاغل بوديد؟

از اواخر مرداد ماه شروع کردم ولی فقط دو یا گاهی سه روز درهفته  (۱۰تا۱۵ ساعت) بصورت روزنامه وار کتاب ها رو مطالعه می کردم ، از مهرماه یکم جدی تر شد اما چون بعد از سه سال شروع به درس خوندن کرده بودم ، هنوز تمرکز لازم رو نداشتم و با کیفیت نمی خوندم ولی از مهر حتما سه یا سه ونیم روز در هفته (روزی نهایتا ۶-۷ ساعت) میخوندم، از آذر ماه آخر با تمرکز و سرعت بیشتر خوندم حتما سه ونیم روز درهفته رو میخوندم ، دوماه آخر ۴ یا ۴/۵ روز در هفته رو (روزی ۷-۸ ساعت) میخوندم.

پسر من شهریور دو سالش شد و خیلی بهم وابسته است به همین دلیل با اون اصلا نمیشد درس خوند، از اقوام میومدن خونمون باهاش بازی میکردن تا من بتونم درس بخونم که سرو صدا و سختی هایی همراه داشت، شاغل نیستم اما گاها مشاوره تلفنی داشتم که صبح زود انجام میدادم تا بقیه روزو بتونم درس بخونم.

2- توصيه تون به داوطلبان كنكو۱۴۰۱ چيست؟

‌از الان خیلی آروم شروع کنند به خوندن تا در جو درس و کتاب قرار بگیرند ، و کتابهای اصلی رو یک دور بخونن تا حتما ماه های آخر برسند مرور کنند و تست بزنند ، چون مرور فوووووق العاده مهمه بنظر من حتی از تست زدن مهمترمی باشد .

3- از كلاس و ازمون آزمايشي هم استفاده مي كرديد؟

کلاسهای آفلاین یا ضبط شده رو با هنزفری گوش میدادم و به کارهای دیگرم هم میرسیدم و این برای من خیییییلی عاااالی بود که دوتا کارو همزمان میکردم و با گوش دادن گاهی خیلی بهتر مطالب برام جا می افتاد ولی بعدش حتما نیاز بود کتاب های منبع رو حتما بخونم تا عمیق متوجه مطالب بشم و چارچوب بندی درستی توی ذهنم شکل بگیره.

4- برای دروس عمومی چه برنامه ایی داشتید ؟

من همیشه از زبان فراری بودم ، با شرایطی که داشتم دیدم خیلی دیره برای خوندن زبان ، و از طرفی چون زمان دفترچه دوم موقع دادن کنکور خیلی کمه و من سرعتم بالا نیست بنابراین دیدم من که نمیرسم هم زبان و بزنم و هم درس استعداد رو،تصمیم گرفتم کلا زبان رو کنار بذارم و فقط کلاس استاد عرفانیان رو شرکت کردم و فقط استعداد تحصیلی زدم .

5- اگر به گذشته برگرديد چه كاري رو اضافه تر انجام مي داديد و چه كارهايي رو انجام نمي داديد؟

برای درس استعداد، تست زنی سرعتی تمرین میکردم و بیشتر تست میزدم، اصلا فکر نمیکردم باوجود نزدن زبان برای استعداد زمان کم بیارم ، بخاطر همین با ارامش تستا شو میزدم، ولی اشتباه کردم اگر روی زمانش کار کرده بودم قطعا الان نفر اول بودم.

و اینکه یک ماه زودتر شروع می کردم تا بتونم مرور قوی تری می کردم

6- براي ماه پاياني كنكور چه توصيه اي داريد؟

حتتتتتما هممممه کتاب هایی که خوندید و همه نکات و یادداشت ها خیلی با سرعت مرور بشه ، و در کنار مرور تست زده بشه ، ده روز آخر هم هر روز صبح یک کنکور از سالهای قبل،و بعدش رفع اشکال سوالات انها .

7- حرف آخر(پاسخ به هر سوالي كه لازم بود پرسيده شود و ما نپرسيديم)

به نظر من هرچقدرم ادم درس بخونه، خدا و اهل بیت هستن که باید برای روز کنکور کمک کنند که حافظه و مغز خوب عمل کنه و بتونم به درستی تحلیل کنیم یا استرس بی خود نگیریم و مشکلی برامون پیش نیاد...

به همین دلیل من داااائم دعای مطالعه و حافظه رو میخوندم، سعی میکردم با وضو باشم ، همش ازشون کمک میخواستم ، دو سه ماه اخر هرشب به ترتیب به نیت یکی از چهارده معصوم نماز غفیله میخوندم و هدیه میکردم و در قنوت نمازم برای ذهنو حافظم دعامیکردم ...

از من حرکت ...

از تو برکت ...

و همه خونده هام و میسپردم بهشون تا روز کنکور بهم کمک کنند...


 

جهت دریافت مشاوره فردی فرم زیر را پر نمایید و یا

از طریق شماره های زیر در واتساپ ما را مطلع سازید :

 

داوطلبان شهرستان:

      09397783185 

 

داوطلبان تهران:

         09397782718   

 

 


whatsapp logo instagram logo