معرفی کارشناسی ارشد روانشناسی و آینده شغلی کارشناسی ارشد روانشناسیمعرفی رشته روانشناسی معرفی کارشناسی ارشد روانشناسی و آینده شغلی کارشناسی ارشد روانشناسی
عوامل متفاوتي ممكن است بر نگاه ما به آينده شغلي تاثير گذار باشد. امروزه تاثيرات تكنولوژي هاي جديد به گونه اي است كه باعث شده روان شناسي بر بسياري از وجوه زندگي بشر اثر گذارد و شايد بتوان گفت كه كاربرد آن در همه جنبه هاي زندگي افراد گسترده شده است. گرچه همه حوزه هاي روان شناسي در كشورمان فعال نيست اما بايد بگوييم كه بازار كار براي رشته هاي موجود نيز به گونه اي است كه شما بخواهيد في نفسه از آن به عنوان يكي از رشته هاي تا مين كننده آينده شغلي نام ببريد.
امروزه حتي در ايران نيز بسياري از كساني كه در روان شناسي درجات علمي پيشرفته دارند در مدارس عالي و دانشگاه ها كار مي كنند. اينان علاوه بر تدريس، ممكن است بخش عمده وقت خود را به پژوهش يا مشاوره اختصاص دهند. عده اي از آنان در آموزشگاه ها، موسسات پژوهشي، سازمان هاي دولتي، يا در مراكز تجاري و صنعتي به كاراشتغال دارند.گروهي نيز سرگرم كار خصوصي مستقل هستند و در مقابل دريافت حق الزحمه، خدمات خود را به مردم عرضه مي كنند.
رشته روانشناسي در مقطع كارشناسي داراي 4 گرايش باليني، آموزش كودكان استثنايي، صنعتي و سازماني و عمومي است. روانشناسي باليني خدمات تشخيص و درماني(روان درماني) را به افرادي كه دچار رفتارهاي نابهنجاري مثل افسردگي، اضطراب، وسواس و غيره هستند، ارائه مي دهد كه اين خدمات در سه زمينه تشخيص، درمان و پيشنهاد روش هايي براي پيشگيري از معضلات و نابهنجاري هاي رفتاري ارائه مي شود. روانشناسي صنعتي و سازماني نيز يافته هاي روانشناسي را در تمام محيط هاي كاري به كار مي برد يعني درباره اين كه محيط كار بايد چگونه باشد تا بهترين بازدهي را داشته باشد و يا چه متغيرهايي در ارتباط بين كارفرما و كارگر موثر است و چه عواملي باعث عدم تفاهم بين كارفرما و كارگر مي شود، مطالعه مي كند. روانشناسي عمومي نيز به مطالعه كليات روانشناسي مي پردازد و روانشناسي و آموزش كودكان استثنايي كاربرد يافته هاي روانشناسي در رابطه با كودكان استثنايي (تيزهوشان و معلولين جسماني) است.
موقعيت شغلي در ايران
امروزه روانشناسي با همه جنبه هاي زندگي ما ارتباط دارد و هر اندازه كه جامعه پيچيده تر شود، روانشناسي نيز نقش مهمتري در حل مسائل آدمي بر عهده مي گيرد. اين به معناي فرصت هاي شغلي متنوع و گسترده براي فارغ التحصيلان رشته روانشناسي است.
به گفته كارشناسان اين رشته، آينده روانشناسي در كشور ما روشن و اميدبخش است و فارغ التحصيلان اين رشته بايد آينده خود را در فردا ببينند. چون كشور ما يكي از كشورهاي در حال توسعه است و بدون بهره گيري از شاخه هاي مختلف روانشناسي نمي تواند توسعه همه جانبه داشته باشد. از سوي ديگر كشور ما، كشور جواني است و امروزه يكي از دغدغه هاي خانواده ها حفظ بهداشت رواني و بالا بردن سطح دانش فرزندانشان مي باشد كه اين دو مهم نيز به ياري شاخه هاي مختلف روانشناسي از جمله روانشناسي رشد و روانشناسي تربيتي امكان پذير است. اما امروزه نيز فارغ التحصيلان اين رشته در درجه اول جذب آموزش و پرورش مي شوند و يا در شركتها و سازمانها به عنوان كارشناس روانشناسي فعاليت مي كنند و عده اي نيز به عنوان دستيار متخصص روانشناسي باليني و يا روانپزشك مشغول به كار هستند.
پيشنهاد پاياني شايسته است شما در انتخاب رشته تحصيلي و به تبع آن شغل آينده خود ابتدا مواردي را كه در انتخاب هر فرد ممكن است تاثير داشته باشد در نظر بگيريد تا در اثر يك انتخاب صحيح هم از نظر اهداف فردي (آرامش و موفقيت) و هم اهداف اجتماعي (بازده مناسب) كه قبلا به آن اشارشد انتخاب درستي داشته باشيد. از سويي ديگر گرچه بايد گفت كه توجه به استعدادها، علايق، شرايط فردي، خانوادگي، اجتماعي و ... در انتخاب رشته روان شناسي بسيار مهم است اما شما را به اين نكته نيز آگاهي مي دهيم كه رشته روان شناسي جزء رشته هايي است كه اگر انسان به هر دليلي بعد از فراغت از تحصيل نتواند شاغل گردد باز در زندگي خانوادگي، تربيت فرزند، تعامل با همسر و اطرافيان كارايي دارد.

پرسش های پاسخ داده شده
 • فریبا بوداغی

  [ 1398/10/01 18:40:51 ]

  سلام کارشناسی روانشناسی ترم 7 هستم ارشد امسال شرکت کردم میخوام مشاوره خانواده بخونم لطفا راهنمایی کنید چه منابعی لازمه


  سلام وقت شما بخیر
  در قسمت منابع کارشناسی ارشد روانشناسی سایت ماهان که به صورت لینک هم در اختیار شما قرار داده شد میتوانید منابع را مطالعه نمایید.

  برای سوالات بیشتر و مشاوره تخصصی با رتبه های برتر با شماره زیر  تماس بگیرید:

  021-8506

 • حانیه

  [ 1398/10/01 12:56:54 ]

  ا سلام و وقت بخیر. من کارشناسی علم اطلاعات دارم و برای ارشد بالینی میخوام بخونم. منابع ارشد ماهان رو تهیه کردم و در حال مطالعه اش هستم. جسارتا دوتا سوال داشتم 1- با این 8 منبع کتب ارشد بالینی ماهان که تقریبا خوب و کامل خونده بشه چند درصد احتمال قبولی منو 2 اینکه من برای قبول شدن در دانشگاه سراسری تبریز میانگین چه رتبه ای باید بیارم هست؟


  سلام وقت شما بخیر

  کتاب های ماهان تلاش کرده است با تلخیص  تمامی رفرنس های اصلی کنکور تمامی سوالات کنکور را پوشش بدهد تا بالاترین درصد را در تمامی دروس برای شما به ارمغان بیاورد.

  هرچند درصد اکتسابی در کنکور حاصل جمع مجموعه ای از عوامل مانند میزان تسلط شما در کتاب و تست های سالهای قبل و.. میباشد.

  لذا پیشنهاد میکنیم برای مشاوره تخصصی تر با رتبه های برتر با مشاور زیر تماس بگیرید:

  021-8506

 • پریسا

  [ 1398/10/01 11:50:52 ]

  سلام بسته های آموزشی باتوجه به منابع هرسال آپدیت میشه؟


  سلام وقت شما بخیر

  بله هر سال موسسه ماهان با توجه به تغغیرات منابع کنکور و سلیقه طراحان کنکور ، ویرایش جدید از بسته های آموزشی خود ارایه میدهد.

 • آوا

  [ 1398/09/29 19:28:3 ]

  سلام وقت بخیر من کارشناسی رشته علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی خوندم،خواستم ببینم ممکنه برای ارشد بتونم در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش رایانش امن شرکت کنم؟؟؟؟


  سلام وقت بخیر

  برای مقطع ارشد محدودیتی برای انتخاب رشته و گرایش وجود ندارد و شما با هر پیش زمینه ای میتوانید رشته های دلخواه خود را دردو دسته اصلی و شناور انتخاب نمایید.

 • ساناز شیخی

  [ 1398/09/27 0:10:28 ]

  سلام خسته نباشید میخواستم،برای مشاوره پکیج وجود نداره؟


  سلام

  برای رشته هایی که در سایت موجود هستند پکیج های آموزشی وجود دارند.

  پکیج کتاب های رشته مشاوره به صورت لینک در اختیار شما قرار گرفت.

 • مهری فیضی

  [ 1398/09/25 12:50:49 ]

  سلام وقت بخیر بنظر شما بازار کار روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی بهتره یا روانسنجی؟؟ من کدومو بخونم ارزش داره؟! ممنون میشم زوتر پاسخ دهید.


  سلام وقت شما بخیر

  شما میتوانید برای مشاوره تخصصی با رتبه های برتر روانشناسی فرم مشاوره رایگان کارشناسی ارشد را پرکرده و یا با شماره زیر تماس بگیرید: 

  021-8506

 • Fahime

  [ 1398/09/17 22:33:53 ]

  سلام من رشته کارشناسی ام پرستاری است ایا میتونم ارشد روانشناسی عمومی شرکت کنم؟ارشد روان شناسی سلامت چطور؟


  سلام 

  به ظور کلی برای مقطع کارشناسی ارشد محدودیتی وجود ندارد و شما میتوانید رشته دلخواه خود را در دسته های اصلی و شناور انتخاب نمایید.

 • فریبا بوداغی

  [ 1398/09/16 11:25:38 ]

  سلام ارشد خانواده میخوام شرکت کنم کدوم دانشگاه ها و شهرها در دانشگاه ازاد پذیرش دارن ؟


  سلام لطفا برای سوالات تخصصی فرم مشاوره رایگان کارشناسی ارشد را پر نمایید و یا با شماره 0218506 تماس بگیرید.

 • Mohammad reza

  [ 1398/09/11 5:0:20 ]

  سلام. کارشناسی زبان انگلیسی دارم. امکان ادامه تحصیل در رشته روانشناسی بالینی هست؟


  با سلام و احترام

  بله مانعی نیست میتونید شرکت کنید.

  هم چنین برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان با ما در تماس باشید.

  0218506

 • زهرا موسوی

  [ 1398/07/28 13:21:9 ]

  سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم آیا میتونم ارشد روانشاسی شرکت کنم؟


  با سلام و احترام

  بله میتونید شرکت کنید و مانعی نیست

  هم چنین میتونید با مشاورین تخصصی و رایگان ما در این رشته در ارتباط باشید.

  تماس با 0218506اولین قبلی1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8بعدی آخرین
سوال خود را بپرسید
در صورتیکه علاقه مند به دسته بندی سوالات خود به نام خودتان هستید ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس سوال خود را مطرح نمایید تا پس از پاسخ در بخش سوالات من قابل مشاهده باشد.
در صورت تمایل وارد شوید
 •  
 •    
 •  
 •