spinner logo

استخدام شدن در گوگل سخت تر است یا FBI؟این موقع از سال وقت نزدیک شدن امتحانات نهایی و پایان ترم بسیاری از دانشگاه ها در سرتاسر جهان است و دانشجویان نیز به کتابخانه ها هجوم می آورند تا خود را برای امتحانات آماده کنند.

امتحانات ورودی دانشگاه ها نیز اکثرا در همین فصل انجام می گیرد که بسیاری از دانش آموزان را سخت مشغول می کند.

از طرف دیگر مصاحبه های کاری نیز گاهی اوقات بسیار سخت و مشکل هستند که گویا قبول شدن در آنها غیر ممکن است . اگر شما هم جزء افرادی هستید که نگران قبول شدن در امتحانات هستید و یا از موفق شدن در انجام مصاحبه کاری مأیوس شده اید با خواندن ادامه این مطلب شاید نظرتان عوض شود.

در ادامه به برخی از آزمون های استخدامی و امتحانات ورودی برای مؤسسات آموزشی و غیره اشاره خواهیم کرد که سخت گیرترین ها در دنیا هستند.

فرم مشاوره رایگان موسسه ماهان کارشناسی ارشد

1. رولز رویس


اگر دانشجوی مهندسی هستید و نمرات شما آنقدر خوب است که بخواهید در آزمون استخدامی شرکت قدیمی و بزرگ رولز رویس شرکت کنید حتما می دانید که باید در 2 مرحله مصابحه شوید یکی عملی و دیگری رفتاری .

مصاحبه عملی بسیار مشکل است و باید به سوالات مشکلی مانند دانستن نام تمام قطعات موتورجت (بیش از 25000 قطعه) پاسخ بدهید در مرحله بعد و مصاحبه رفتاری توانایی افراد در مواجه با مشتریان عقد قراردادها ، کارکرد مؤثر با دیگر کارکنان سنجیده می شود که معیارهای بسیار سختگیرانه ای دارد.

2. آزمون ورودی ملی تحصیلات عالی در چین

آزمون ورودی دانشگاه های چین که آن را گائوکو می نامند 2 برابر طولانی تر از آزمون SAT است. تنها 50 درصد شرکت کنندگان در این آزمون قبول می شوند و تنها 2 درصد قبول شدگان در 5 دانشگاه برتر چین تحصیل خواهند کرد. این آزمون در پایان دوره متوسط به صورت سراسری هر سال برگزار می شود.

فشار و استرس روانی برای دانش آموزان چینی جهت قبول شدن در این آزمون بسیار بالا بوده و رقابت بسیار تنگاتنگ است.

سال گذشته یک خانواده چینی مرگ پدر دختری را تا 3 ماه از وی مخفی کردند تا تأثیری بر روی امتحان وی نداشته باشد.

3. آزمون مدرک پزشکی امریکا (USMLE)

اگر بخواهید در امریکا در رشته پزشکی تحصیل کنید تنها یک انتخاب دارید و آن هم قبول شدن در آزمون USMLE است. این آزمون دانش علمی و مهارت های عملی و همچنین میزان صبر کاندیداها را مورد سنجش قرار می دهد. نرخ قبولی در این آزمون بالاست اما آنچه اهمیت دارد نمره قبولی کاندیداها است.


4. FBI


فیلم های هالیوودی باعث شده که تعداد افراد علاقه مند به پلیس شدن کم نباشد و FBI نیز همیشه کاندیداهایی را برای ورود داشته باشد.

برای عضویت در FBI و داشتن نشان و اسلحه فرد باید بیشتر از 23 سال و کمتر از 37 سال سن داشته باشد. باید یک مدرک کارشناسی و گواهی نامه رانندگی امریکایی داشته باشد. کاندیدا باید از لحاظ شرایط فیزیکی به گونه ای باشد که بتواند در آزمون سخت فعالیت های فیزیکی و آموزش های مربوطه قبول شود. همچنین نباید هیچ گونه سوء سابقه و یا حتی وام پرداخت نشده دانشجویی داشته باشد.

5. LSAT

LSAT ، آزمون دانشگاه حقوق در امریکا یکی دیگر از مشکلترین آزمون های ورودی است این آزمون چیزی در حدود 7 ساعت زمان برده و 165 دلار هزینه دارد و شرکت کنندگان باید مسائل حقوقی موردنظر تسلط کافی داشته و توانایی استدلال کتبی و شفاهی بالایی داشته باشند.


6. برنامه استخدام ناسا


طبق وبسایت رسمی ناسا افرادی که خواهان شرکت در آزمون استخدامی ناسا برای فضانوردی هستند باید در صف انتظار قرار بگیرند. حتی اگر بدترین دانشجوی رشته خود باشید و در کمپ های متعدد فضایی شرکت کرده باشید و بر علوم موشکی تسلط کامل داشته باشید باز هم باید صبر کنید . علاوه بر مدرک معتبر دانشگاهی با نمره بالا باید 1000 ساعت تجربه موفق و حرفه ای و مداوم پرواز با هواپیماهای جت (ترجیحا جت های جنگی) داشته باشید.

7. گوگل

بر خلاف تصور شرکت گوگل به دنبال استخدام برنامه نویس های نابغه با IQ بالای 130 نیست. بلکه بیشتر علاقه مند است افرادی را با هوش احساسی بالا استخدام کند.

کاندیداها باید بتوانند در لحظه اطلاعات زیادی را که الزاما علمی نیستند در ذهن خود پردازش کنند و بتوانند در میان افراد تیم کاری مفید بودن خود را نشان دهند. شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد اما تنها 1 درصد کاندیداها به استخدام گوگل در می آیند.

8. آزمون نهایی CA در هند

نرخ قبولی شرکت کنندگان در آزمون حسابداری رسمی هند در سال 2013 به 1. 3 درصد رسید. تصور کنید که در یک اتاق با 100 نفر شرکت کننده نشسته اید و می دانید که تنها 3 نفر قبول خواهند شد.

دانشجوها 5 سال برای این آزمون برنامه ریزی می کنند تا موفق شوند. با وجود اینکه شانس موفقیت بسیار کم است اما افرادی که قبول می شوند جایزه داشتن یک شغل به عنوان حسابدار رسمی را خواهند داشت.

جهت مشاوره رایگان موسسه ماهان این فرم را پر کنید

نظرات کاربران

UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage

اولین قبلی1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی آخرین
نظر خودرا وارد کنید!
 
   
 
 


whatsapp logo instagram logo