کـامـل تـر از رفـرنـس امـا کـوتـاهکـامـل تـر از رفـرنـس امـا کـوتـاه .....

 

 

دغدغه داوطلبان کنکور، آگاهی از منابع معتبر و استاندارد است. شناخت بهترین منابع کنکور یکی از مهم ترین بخش های برنامه ریزی می باشد که هر داوطلب برای کسب نتیجه مطلوب باید از منابع معتبر رشته دلخواه خود استفاده کند تا در کنار برنامه ریزی دقیق مطالعه ای موثر داشته باشد. به دلیل حجم منابع گسترده و یادگیری عمیق مطالب، آشنایی داوطلبان با شیوه های صحیح درس خواندن تاثیرات مثبتی در مطالعه عمیق و مفهومی مطالب و کسب رتبه برتر دارد. مطالعه رفرنس اصلی روند یادگیری را به میزان زیادی کاهش می دهد. عواملی مانند عدم شناخت منابع معتبر، روش های صحیح مطالعه ، حجم گسترده مطالب باعث می شود از تمرکز بر مباحث اصلی غافل شوید.منابع خلاصه شده به معنای بیان مختصری از نکات اصلی و کلیدی یک مطلب به گونه ای است که ماندگاری آن در ذهن بیشتر باشد.

بسیاری از داوطلبان زمان زیادی را برای مطالعه یک منبع صرف می کنند ولی ممکن است مباحث را به طور کامل درک نکرده باشند. باید توجه داشته باشید برای کسب رتبه دلخواه و قبولی در دانشگاه های معتبر یک برنامه ریزی اصولی و رعایت نکات مطالعه بسیار حائز اهمیت است.

همچنین اکثر داوطلبان با توجه به پرمشغله بودن زمان کافی برای مطالعه منابع گسترده را ندارند و حجم بالای رفرنس ها ممکن است شما را دچار استرس و اضطراب کند در اغلب موارد این استرس کیفیت مطالعه را کاهش می دهد. به منظور افزایش مهارت و تسلط بیشتر بر دروس توصیه می شود یک منبع مفید را تهیه نمایید تا علاوه بر تسلط بر روی مباحث بتوانید مدیریت زمان داشته باشید.

اهمیت منابع مطالعاتی کنکور

 

منابع کنکور یکی از مسائل با اهمیت در کنکور محسوب می شود که داوطلبان باید با دقت و بر اساس توانایی های خودشان آن را انتخاب کنند تا بهترین نتیجه را در کنکور بگیرند. انتخاب منابع اشتباه باعث هدر رفتن پول، اتلاف وقت و انرژی شما می شود و شما را از رقیب عقب می اندازد.

مطالعه مناسب ترین منابع کمک درسی و کتاب های تستی کنکور سراسری است که متقاضیان پس از بررسی و مطالعه این منابع مشخص، می توانند آمادگی لازم برای حضور در جلسه آزمون را کسب نموده و با سایر داوطلبان به رقابت بپردازند. کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های سرنوشت ساز است. داوطلبان آزمون برای موفقیت در کنکور باید منابع را به خوبی و با دقت زیادی مطالعه کنند. استفاده از منابع خلاصه شده مناسب نقش بسیار مهمی در یادگیری و درک مفاهیم آموزشی دارد. شاید این سوال برایتان مطرح شود که بهترین منابع کنکور چیست؟ بدون شک اکثر داوطلبان به دنبال پاسخ این سوال هستند، اما به نظر شما بهترین منابع کنکور چه منابعی هستند؟ این منابع چه امکانات و ویژگی‌هایی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند؟ پاسخ تمامی این سوال‌ها برای داوطلبان بسیار حیاتی هستند و پاسخگویی به این سوالات مسیر داوطلبان را در موفقیت کنکور هموارتر می‌کند.

داوطلبان برای کسب موفقیت در کنکور سراسری به سه فاکتور مهم از جمله  منابع معتبر کنکور، برنامه‌ریزی مناسب و تلاش زیاد نیاز دارد. برخی از داوطلبان منابع متعدد را برای کنکور مطالعه می‌کنند. این عملکرد بسیار اشتباهی است و داوطلبان را در طی این مسیر سردرگم می‌کند. بنابراین توجه داشته باشید داوطلبان برای موفقیت در کنکور سراسری به منابع متعدد نیاز ندارند. کافیست منابع مطالعاتی خود را با دقت زیادی مطالعه کنند و از یک یا دو منبع مناسب برای تسلط بیشتر بر مطالب درسی استفاده کنند.

در ادامه این مطلب به مزیت مطالعه منابع خلاصه شده نسبت به رفرنس اصلی می پردازیم.

حجم انبوهی از مطالب و نکات درسی مهم را مرور کنید و با استفاده از منابع خلاصه شده که برگرفته از رفرنس های معتبر می باشد زمان کم تری را صرفه جویی کنید. پس در نظر داشته باشید این منابع  به شما کمک می کند مطالب زیاد را تنها با خواندن خلاصه ی آن ها در زمان کوتاه مرور کنید و مهم ترین نکات را در ذهن خود تثبیت کنید.

همچنین به کمک این منابع شما می توانید تمامی مباحث و مطالب مربوط به یک موضوع خاص را که در کتاب درسی ، جزوه های مختلف و یا سایر کتاب ها پراکنده شده است به صورت یک جا جمع آوری کنید. این کار علاوه بر دسترسی سریع و آسان به تمام مطالب یک موضوع، از پراکنده خوانی شما جلوگیری می کند  همچنین حجم بالای مطالب کاهش یافته و خواندن آن به راحتی امکان پذیر می شود.

برای راهنمایی بیشتر و داشتن یک برنامه ی درسی زیر نظر مشاوران با تجربه، همراه با مرور مداوم مطالب می توانید در فرم مشاوره و برنامه ریزی موسسه آموزش عالی ماهان ثبت نام نمایید.

 


 

 جهت مشاوره تخصصی رایگان و خرید آنلاین منابع کلیک کنید.


 

 
 

جهت دریافت مشاوره تخصصی و شناخت مسیر موفقیت  

از طریق شماره های زیر ما را مطلع سازید :

 

شماره تماس موسسه ماهان:

    0218506  

  داوطلبان دکتری:  09397782718 

  داوطلبان ارشد:  09397782662 

 

 

 


نظرات کاربران

UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage
UserImage

اولین قبلی1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی آخرین
نظر خودرا وارد کنید!
 
   
 
 


whatsapp logo instagram logo