از همین الان شروع کن نه فرداکنکور 1402 نزدیکه....

 

از همین الان شروع کن نه فردا

 قبولی دکتری 1402

با افزایش رقابت در کنکور برای قبولی باید برنامه ریزی صحیح داشته باشید . یکی از مهمترین تصمیماتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که از کی شروع کنید تا به همه درس ها و مباحث مطالعاتی برسید و بتوانید نتیجه دلخواه خودتان را بدست آورید.

هدفگذاری بزرگ‌ترین مزیت می باشد که می توان با حفظ انگیزه برای موفقیت تلاش کرد. و باور داشته باشید هدف خود را درست انتخاب کرده اید و دیگر هیچ مانعی نمی‌تواند جلوی شما را بگیرد. به این فکر می‌کنید تنها چیزی که برایتان ارزشمند است، هدف‌تان برای موفقیت در کنکور مسیر رسیدن به این هدف است. خود را با دیگران مقایسه نکنید و به انرژی های منفی اطرافیان اهمیت ندهید چون می‌دانید در مسیر درستی قرار دارید.

 

همانطور که بیان نموده ایم اولین قدم شما مشورت با یک  مشاور تحصیلی موفق جهت ارائه برنامه مطالعاتی است. با کمک مشاور می توانید یاد می‌گیرید با وجود تمام مشغله هایی که دارید چطور در بازه‌های زمانی مختلف برنامه‌ریزی کرده و طبق آن پیش بروید. یکی از موارد کلیدی و ابزار شما این است که از چه منابعی استفاده کنید پس اولین قدم خود را با انتخاب یک مشاور تحصیلی موفق، محکم بردارید، تا ادامه مسیر برای‌تان هموار شود.

 

دغدغه ذهن خیلی از داوطلبان کنکور این است که اگه از الان شروع کنم موفق میشم یا نه؟ آیا زمان مناسب شروع برای کنکور هست یا نه؟

معمولا این سوالات برای افرادی که در مرحله برنامه ریزی و مطالعه هستند پیش می آید. و پاسخ این سوال به خود شما بستگی دارد. قطعا مصاحبه افرادی که توانستند در مدت زمان کم به موفقیت برسند را شنیده اید پس همه چیز با باور و شیوه برنامه ریزی شما ارتباط مستقیم دارد.

در واقع انگیزه عامل اصلی است که با کمک آن می توان کارها را انجام داد. به جرات می توان گفت بدون داشتن انگیزه نمی توانید به موفقیت برسید و یکی از فاکتورهای موفقیت و کسب رتبه دلخواه داشتن انگیزه و انرژی مثبت است.پس به خاطر داشته باشید برای اینکه در یک رشته و دانشگاه دلخواه بخواهید پذیرفته شوید انگیزه بالایی داشته باشید.

زمانیکه در مسیر موفقیت گام بر می دارید اگر باور داشته باشید که در زمان باقی مانده می توانید به موفقیت برسید پس حتما می توانید این کار را انجام دهید و به هدفی که دارید برسید.

در ادامه 3 عامل برای برنامه ریزی کنکور وجود دارد که از اصلی ترین و مهم ترین معیارها برای برنامه ریزی می باشد.

۳ عامل برای برنامه ریزی کنکور 1402 

 • انتخاب منابع صحیح برای مطالعه
 • شرکت در آزمون های آزمایشی
 • برنامه ریزی انعطاف پذیر

متقاضیان آزمون کنکور معمولا برای شروع کردن صحبت فردا یا یک روز فوق العاده را دارند اما شما از همین الان شروع کنید و احتمال موفقیت شما به اندازه یک روز بالا می رود پس همین امروز شروع کنید

وقتی مطالعه را شروع می کنید به مرور در مسیر رویاهایتان قرار می گیرید پس همین الان اولین اقدامت رو انجام بدهید و مطالعه رو شروع کنید .... به موفقیتان درآزمون فکر کنید و اینکه دوست دارید نتیجه تلاش ها خود را بدست آورید.

 

انگیزه فواید زیادی برای افراد دارد و به نحوی می‌توان آن را نیرو محرکه مورد نیاز هر فرد برای انجام هر کاری دانست. آزمون کنکور یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین فعالیت هر فرد است . ما برای اینکه نتیجه خوب و دلخواه خود را به دست آوریم باید برای خود انگیزه به وجود آورده و به مرور آن را افزایش دهیم. در ادامه بهترین راهکارهای افزایش انگیزه را مطالعه کنید.

راهکار افزایش انگیزه برای کنکور

 • خواب کافی داشته باشید.
 • غذای خوب و مفید بخورید.
 • محل مطالعه خوبی انتخاب کنید.
 • تابلوی اهداف درست کنید.
 • انگیزه برای کنکور شما مهم است به آینده فکر کنید.
 • ساعت های پر بازده و انرژی بدن خود را پیدا کنید.
 • در بین مطالعه استراحت فراموش نشود.
 • قهوه بنوشید.

همان طور که بیان نمودیم یکی از عوامل مهم در فرایند یادگیری متقاضیان انگیزه می باشد که می تواند بر تمامی جنبه های عملکردی افراد تاثیر بگذارد و بر موفقیت این افراد تاثیرگذار باشد.شناخت و کشف این عوامل تاثیر گذار در ایجاد انگیزه ادامه تحصیل، در متقاضیان امری ضروری است تا با شناخت عوامل موثر، بتوانند با راهکارهای هدفمند و برنامه ریزی کارآمد، راه را برای ادامه تحصیل متقاضیان کنکور هموار سازند.

 


نظرات کاربران

هنوز هیچ سوالی ثبت نشده است .

نظر خودرا وارد کنید!