راهکارهای قبولی در آزمون دکتری و کارشناسی ارشد« راهکارهای قبولی در آزمون دکتری و کارشناسی ارشد »

راهکارهای قبولی

قبول شدن در کنکور یکی از مهم ترین اهدافی است که داوطلبین کنکور برای رسیدن به آن تلاش می کنند و در رقابت با سایر داوطلبین در آزمون کنکور هستند. قطعا می دانید برای قبولی در کنکور باید اصول و راهکارهای آن را بشناسید تا بتوانید موفقیت خود را در این مسیر تضمین نمایید. در این مسیر برای رسیدن به موفقیت می توانید از مشاوره با رتبه های برتر استفاده کنید تا زمان شما برای آزمون و خطا به هدر نرود و بهترین عملکرد را در زمانی که برای خود تعیین می کنید داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم راهکارهای قبولی در آزمون کنکور را برای شما داوطلبان عزیز شرح دهیم.

1) تعیین هدف

کنکور برای متقاضیان آزمون مسیری است که برای رسیدن به اهدافتان باید هدف و انگیزه بالایی داشته باشید. قطعاً راه‌ها و مسیرهای بسیاری برای رسیدن به اهدافتان وجود دارد. باید بتوانید با توجه به اولویت هایتان یکی از این مسیرها را انتخاب کنید. داشتن هدف تعیین شده به شما کمک می کند بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب نمایید و با اطلاع از درصدهای هر کدام از دروس تلاش و برنامه‌ریزی نمایید. و شناخت بهتری نسبت به خود و علایق و استعدادهایتان داشته باشید و پس از آن رشته و هدف خود را دقیقا مشخص نمایید.

2) مشاوره تحصیلی

وجود مشاوره تحصیلی در این مسیر به شما کمک می کند تا راههایی را برای کسب موفقیت به شما نشان دهد و با داشتن دانشی که دارد اصول و فنون مطالعه، برنامه ریزی و مهارت های تست زنی و منابع استاندارد را به شما معرفی کند. با رعایت این موارد می توانید از نظر انگیزه و آرامش روانی آمادگی بیشتری داشته باشید.

این مسئله با داشتن یک مشاور در کنار خود تا حدود زیادی قابل حل بوده و همچنین به مشاوره قبولی در کنکور سراسری کاملاً اشراف دارد. 

3) برنامه ریزی اصولی

برنامه ریزی برای کنکور یکی از موارد کلیدی است که به شما کمک می کند تا از حداقل منابع استفاده کنید و بهترین نتیجه را کسب کنید. برنامه ریزی درست و اصولی با رعایت  تمرکز به شرایط فردی داوطلب و نحوه بازدهی و عملکردی موثر طرح ریزی می شود.  

برنامه ریزی ویژه افراد کنکوری باید به گونه ای باشد که متناسب با نقاط ضعف و قوت شما در دروس مختلف باشد به طور مثال اگر در دروسی نیاز به تلاش و مطالعه بیشتر دارید باید میزان ساعات مطالعه، مهارت در تست زنی و تمرکز خود را افزایش دهید. یکی از مهم ترین فاکتورها در نقاط ضعف و قوت میزان مثبت اندیشی و خود باوری است.

4) منابع معتبر

توصیه ما به داوطلبان کنکور این است که برای قبولی به منابع استاندارد و معتبر نیاز دارید. منابع آزمون کنکور برای هر کدام از رشته ها و مقاطع منحصر به فرد می باشد. اهمیت استفاده از منابع معتبر و خلاصه شده این است که زمان و انرژی شما برای مطالعه بطور هدفمند پیش می رود، از طرفی مطالعه رفرنس های اصلی باعث می شود به مباحث کلیدی و سوالات پر تکرار دور شوید و دچار بیهوده خوانی می شوید.

5) آمادگی جسمی

وضعیت جسمی در یادگیری شما تاثیر بسزایی دارد. برای حفظ سلامتی و داشتن جسم سالم حتما تغذیه مناسب داشته باشید، ورزش کنید و به میزان کافی در ساعات مناسب بخوابید. در طول زمان آمادگی کنکور کم خوابی باعث افزایش استرس و احساس خستگی می شود و قدرت یادگیری و حافظه را کاهش می دهد.

6) تغذیه مناسب

در زمانیکه فعالیت ذهنی شما بالاست باید تغذیه سالم داشته باشید و مواد مغذی بدن تان را تامین کنید. خوردن غذاهایی مانند ماهی، خشکبار و آنتی اکسیدان بازدهی مغز را بالا می برد و مغز را برای سطوح یادگیری بالا آماده می کند. همچنین مصرف روغن امگا 3 موجب بازسازی سلول های مغز می شود و قند خون بدن را در در طول روز در سطح بالایی قرار می دهد.

7)کنترل استرس  

در نظر داشته باشید در زمان آمادگی برای آزمون کنکور باید بتوانید استرس خود را تا حد زیادی کنترل کنید،

بیشتر ترس ها و ناامیدی ها ریشه در ناآگاهی دارد پس در مرحله اول اطلاعات کافی در مورد کنکور و منابع معتبر بدست آورید تا بر طبق برنامه مناسبی پیش بروید و تا برگزاری آزمون کنکور انرژی و زمان خود را مدیریت کنید.

 

 

تا انتهای مسیر همراه شما هستیم

کـافـیـسـت مـاهـانـی شـویـد....

  


 جهت مشاوره تخصصی رایگان مقطع خود را انتخاب نمایید .


  

جهت دریافت مشاوره تخصصی و شناخت مسیر موفقیت  

از طریق شماره های زیر ما را مطلع سازید :

 

شماره تماس موسسه ماهان:

    0218506  

  داوطلبان دکتری:  09397782718 

  داوطلبان ارشد:  09397782662 

 

 


نظرات کاربران

هنوز هیچ سوالی ثبت نشده است .

نظر خودرا وارد کنید!