کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی*معرفي رشته آموزش زبان انگلیسی

*نظام آموزشی هدفمند

در دنیای مدرن امروز دیگر جایی برای ایستایی وجود ندارد. بقای یک سیستم، زاییده پویایی و هدفمند بودن آن می­باشد. مقوله آموزش نیز از این قانون مستثنی نیست و برای ایجاد یک سیستم آموزشی هدفمند باید از شاهراه علم وتجربه و مدیریت گذر کرد.

بلوغی که از آن نام می­بریم نه تنها اندوخته­ای چند ساله از تجربیات را به همراه دارد، بلکه روح تازه جوانی و عدم اینرسی نسبت به نوع عملکرد را نیز یدک می­کشد. تا آنجا که مصداق (فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم) را همواره پیش دیدگانمان قرار داده­ایم. حاصل 13 سال تلاش، تجربه، نوآوری، تعهد و توکل ما امروزه به جایی رسیده که برای اولین بار ادعا کنیم در زمینه آموزش تحصیلات تکمیلی در سرزمینمان، تکنولوژی آموزشی تولید کرده­ایم و بنیانگذار اولین نظام آموزشی هدفمند بوده­ایم که نتایج چشمگیر آن فقط و فقط حاصل باور ما از تفکر ایرانی بوده است.

افتخار ماهانی­ها به این نیست که 7 سال پیاپی بیشترین تعداد رتبه­های تک رقمی را (با توجه به مستندات) در بین مراکز تحصیلات تکمیلی داشته­اند بلکه مفتخریم که ما تکنولوژی آموزش مدرن را به هر شکلی و در هر مقطعی تولید کرده­ایم و با جایگزینی و مشابه­سازی قادر به هر نوع آموزشی در هر مقطعی می­باشیم.

در نظام آموزشی هدفمند گلوگاه­های ارتباطی بین فعالیتهای آموزشی (آموزش، مشاوره و هدایت تحصیلی، سنجش) بطور دقیق شناسایی شده و با راهکارهای عملی و کارآمد، آنها را به هم پیوند زده­ایم. موسسه آموزش عالی آزاد ماهان به عنوان یکی از اولین مراکز فعال در زمینه خدمات آموزش مقاطع تحصیلات تکمیلی با پیاده کردن این نظام در دوره­های خود، تأثیر شگرف ایجاد ارتباط منطقی بین ارکان آموزش، مشاوره و سنجش را در نتیجه داوطلبین خود مشاهده نمود و با همان جایگزینی و مشابه­سازی توانست قابلیت بسط و گسترش خدمات خود در سرتاسر کشور را تحت «نظام آموزش مکاتبه­ای هدفمند» ارائه نماید.

خودمان گنجي هستيم كه مي‌جوييم. «لوئيز هي»

*معرفی رشته آموزش زبان انگلیسی

جمله مشهوریست که می‌گوید هر که دو زبان را بداند در حکم دو نفر است.دانستن زبان انگلیسی یا هر زبان دیگر قبل از آنکه در قالب یک رشته توضیح داده شود یک امکان فوق‌العاده مناسب است برای استفاده از کتاب‌ها و مقالاتی که دوست داریم بدون هیچگونه واسطه‌ای آنها را مطالعه کنیم، بهترین ترجمه‌ها و ماهرترین مترجمان آنچه به ما می‌رسانند به اندازه اصل یک اثر نمیتواند گویا باشد

به عبارتی اینجا از جاهایی نیست که کپی برابر اصل باشد. زبان انگلیسی به عنوان زبان علمی و فراگیر جهان شناخته شده و به عبارتی زبان مشترک بسیاری از مراکز علمی می­باشد.

زبان هر قوم و ملتی از مهمترین نمادهای هویت آن ملت است. امروزه دولت‌ها برای حفظ زبان و حتی گسترش دامنه جغرافیایی زبان خود هزینه‌های فراوانی را پرداخت می‌کنند و فعالیتی که در استعمال یا عدم استعمال کلمات بیگانه صورت می‌گیرد آنقدر وسیع و گسترده است که نشان دهنده اهمیت آن است در این مورد می‌توان به کتاب‌هایی که گویش‌های مختلف را بررسی کرده‌اند مراجعه کرد. اما در مورد رشته زبان انگلیسی که در دانشکده زبان دانشگاه‌ها عرضه می‌گردد و آنچه قابل بیان است عبارتست از اینکه تحصیل در این رشته‌ها قابلیت‌ها و توانایی ما را برای دبیری زبان فراهم می‌نماید. تحصیلات دانشگاهی رشته زبان انگلیسی اگر همراه با تلاش و پیگیری‌های مستمر دانشجو صورت پذیرد و در طول تحصیل خود همت خود را به صورت کامل بر مطالعه آثار خارجی قرار دهد امکان فعالیت در بخش‌های تخصصی‌تر را دارد. آنچه باید بدان اهمیت بدهیم استفاده مطلوب از دروسی است که در طی تحصیل این رشته فرا گرفته‌ایم و استفاده به صورت درست حاصل نمی‌شود مگر اینکه برای انتخاب این رشته به علاقه واقعی و پشتکار خود مطمئن باشیم و نه در این رشته و هیچ رشته دیگر عنوانی ما را فریب ندهد. درس زبان فرار است و اگر از آن خوب استفاده نکنیم و برای محل کار خود تدبیری نیندیشیم دچار مشکل جدی خواهیم شد.کلاسهای کارشناسی ارشد آموزش زبان

آزمونهای آزمایشی کارشناسی ارشد آموزش زبان

جزوات و بسته های کارشناسی ارشد آموزش زبان

بانک تست کارشناسی ارشد آموزش زبانپرسش های پاسخ داده شده
 • هادی

  [ 1395/12/06 9:45:26 ]

  سلام خسته نباشید شما به یک نفر پاسخ دادید و گفتید منابع ماهان برای دانشگاه دولتی کافی نیست. من الان شروع کردم به خوندن و خوب هم دارم میخونم با حرفتون نا امید شدم‌.... رشته من ادبیات انگلیسی هستش.ینی امید نداشته باشم برای قبولی ؟


  با سلام

  منابع ماهان جامع هستند اما برای قبولی در دانشگاه دولتی در کنار کتابهای ماهان باید برای برخی دروس تخصصی منابع اصلی رو هم مطالعه کنید
  پس طبیعتا برای قبولی در دانشگاه دولتی باید وقت بیشتر از دو ماه گذاشت.

 • مجید

  [ 1395/11/25 0:47:52 ]

  با سلام می خواستم بدونم آیا موسسه دوره حضور ی ترمیک دانشگاهی برای رشته ادبیات انگلیسی هم داره، برای اونایی که لیسانسشونو پیام نور خوندن یا خیلی ضعیف کار کردن.


  سلام دوست عزیز

  بله، موسسه از سال 96 برای گرایش ادبیات انگلیسی هم کلاس حضوری برگزار خواهد کرد. برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر با 8506 تماس بگیرید.
  موفق باشید.

 • سقاها

  [ 1395/11/08 22:52:13 ]

  خسته نباشید. من ترم آخر مترجمی هستم و با توجه به زمان محدود و حجم بالای مطالب ایا جزوه یا مرجعی هست که منابع مهم وپرسوال را در رشته مترجمی مشخص کنه چون تمامی منابع سایت مربوط به آموزش زبان هست


  سلام دوست عزیز
  با توجه به زمان محدود شما میتوانید مجموعه کتابهای آمادگی کنکور ماهان را برای رشته مترجمی تهیه کنید و اگر ساکن تهران هستید میتوانید از کلاسهای حضوری نیز استفاده کنید.
  موفق باشید.

 • محمدي

  [ 1395/10/12 15:46:40 ]

  سلام خسته نباشيد من كارشناسي فناوري اطلاعات دارم اما براي كارشناسي ارشد مي خواستم رشته زبان انگليسي بخونم. مي خواستم ازتون بپرسم پيشنهاد شما در اين حدود ٤ ماه چي هست؟؟ مي تونم خودم كتابهاي مجموعه انگليسي رو بخونم و قبول بشم؟؟ يا حتما بايد كلاس برم؟؟ ممنونم


  سلام دوست عزیز
  زمان باقیمانده تا کنکور محدود است و شما هم تغییر رشته ای هستید. با توجه به این شرایط بهترین راه برای شما استفاده از کلاسهای حضوری است و خودتان هم باید ساعات مطالعه ای خوبی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 0218506 تماس بگیرید.
  موفق باشید.

 • Zahra

  [ 1395/10/09 3:40:14 ]

  سلام و خسته نباشید بنده بسته ی مدیریت اجرایی رو تهیه کردم اما چون از کنکور حذف شد میخوام ارشد زبان بخونم، میخواستم بدونم زبان عمومی که تو بسته مدیریت اجرایی بود با زبان عمومی که تو بسته ی زبان انگلیسی هست فرق داره؟


  با سلام و روزبخیر

  رشته مدیریت اجرایی با عنوان رشته مدیریت کسب و کار برگشت 
  بله زبان عمومی رشته زبان کلا با رشته زبان عمومی متفاوت می باشد.

 • معصومه قدرت لو

  [ 1395/10/03 11:41:40 ]

  سلام من سال ۷۹ لیسانس حسابداری گرفتم و بطور منظم و این اخیرا جسته گریخته زبان انگلیسی خوانده ام،بنظر شما الان برای شروع آکادمیک زبان انگلیسی با گذشت ۱۶ سال از لیسانسم و تغییر رشته از حسابداری به زبان موفق خواهم بود؟


  سلام دوست عزیز
  با توجه به وقفه تحصیلی شما باید برای کنکور تلاش بیشتری کنید اما هیج مانعی برای موفقیت شما وجود ندارد. با اراده قوی شروع به مطالعه کنید.
  موفق باشید.

 • مريم جلوه دار

  [ 1395/09/27 8:4:12 ]

  با سلام ميخواستم برنامه ي كلاس حضوري زبان شناسي ارشد ترم زمستان را بدانم ؟؟


  سلام دوست عزیز
  درس زبانشناسی در ترم زمستان روزهای جمعه ساعت 13 تا 17 تشکیل خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 0218506 تماس بگیرید.
  موفق باشید.

 • زینب محمدپور

  [ 1395/09/27 12:45:28 ]

  با سلام رشته کارشناسی من مترجمی بوده و میخوام برای ارشد ادبیات انگلیسی شرکت کنم. با توجه به اینکه الان تصمیم به خوندن گرفتم میخوام راهنماییم کنید که از کجا شروع کنم؟


  سلام روزتون بخیر باشه

  چون رشتتون مترجمي بوده و ادبيات رشته سنگيني هست، و با توجه به اين كه دو ماه بيشتر فرصت ندارین، به جزوات ماهان بسنده كنید و خيلي عالي فقط اين كتابها رو بخونین و هيچ سورسي نخونید
  ان شاءالله موفق باشین

 • افسانه مسلمی ترکی

  [ 1395/09/04 10:41:22 ]

  نام کاربری من مسدود شده چیکار باید بکنم؟؟؟


  با سلام

  اگر در تهران تشریف دارید با شماره تلفن 0218506 تماس بگیرید
  اگر در شهرستان هستین به دفتر جذب شهر خودتون مراجعه کنید تا مشکل را برای ما دوست عزیز حل کنند.
  موفق باشید.

 • الهام

  [ 1395/08/26 12:14:52 ]

  با سلام - من رشته ی لیسانسم حسابداری بوده و الان سه سال مدام به کلاس زبان میرم . سطح متوسط هستم . الان میخوام ارشد مترجمی زبان بخونم - آیا میتونم؟ موفق میشم؟لطفا راهنمایی کنید .


  با سلام

  بله حتما  اگر دایره لغاتتان را بالا ببریداولین قبلی1 | 2بعدی آخرین
سوال خود را بپرسید
در صورتیکه علاقه مند به دسته بندی سوالات خود به نام خودتان هستید ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس سوال خود را مطرح نمایید تا پس از پاسخ در بخش سوالات من قابل مشاهده باشد.
در صورت تمایل وارد شوید
 • انتخاب مقطع :


  انتخاب گروه :


  انتخاب رشته :


  استان :


  شهر :


 •  
 •    
 •  
 •